Kultura | rozrywka | edukacja

Jesienny Jubilat w Klubie Czytających Rodzin

19 października 2012 r. odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle, którego bohaterem był ulubiony Miś Książkowy, obchodzący w październiku urodziny. W przygotowanie spotkania na cześć Jubilata o Bardzo Małym Rozumku włączyły się słuchaczki Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla, pod kierunkiem Barbary Siuty.

Klub Czytających Rodzin w MBP Jasło
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Z okazji 86 rocznicy wydania książki „Kubuś Puchatek” A.A. Milne’a, w kalendarzu akcji „Cała Polska czyta dzieciom” obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Mali członkowie Klubu Czytających Rodzin włączyli się zatem w ulubione zabawy sympatycznego Jubilata. Pomogli pszczołom trafić do ula, zebrali do koszyczków jesienne owoce: jabłka, gruszki, maliny, śliwki, zanieśli też do Kubusiowej spiżarni dynie i uzupełnili zapasy miodu. W efekcie współpracy z rodzicami i gośćmi powstały kolorowe jesienne książeczki. Nie mogło się także obyć bez tańców, których bohaterami były misie.

Wraz z słuchaczkami z Medycznej Szkoły Policealnej dzieci bawiły się w rytm piosenek: „Ja jestem niedźwiadek”, „Jadą, jadą misie”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Spotkanie było też okazją do zapoznania się z najnowszymi książkami o Kubusiu i jego przyjaciołach, dostępnymi w Oddziale dla Dzieci MBP w Jaśle.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE