Na drogach

Kierowca „osobówki” wymusił pierwszeństwo na skuterze

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego ze skuterem, do którego doszło około godziny 14:30 na ulicy Mickiewicza w Jaśle. Na szczęście obrażenia ciała kierującego jednośladem nie okazały się poważne i policjanci nałożyli na sprawcę kolizji mandat karny.

Kolizja na Mickiewicza
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Kolizja na Mickiewicza Kolizja na Mickiewicza

Kolizja na Mickiewicza Kolizja na Mickiewicza

Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, którzy ustalili okoliczności zdarzenia. Kierujący samochodem osobowym Peugeot 406, jadąc ulicą Adama Mickiewicza od strony skrzyżowania z ulicą Tadeusza Czackiego, podjął manewr skrętu w lewo, nie udzielając pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka skuterowi. Doszło do czołowego zderzenia się pojazdów, w wyniku czego kierujący jednośladem mężczyzna został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Po wykonaniu diagnostyki okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń ciała i mógł zostać wypisany do domu.

Policjanci ustalili, że obaj mężczyźni uczestniczący w kolizji byli trzeźwi, a na jej sprawcę nałożyli grzywnę w postaci mandatu karnego.

Do kolizji został zadysponowany samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobie poszkodowanej pomocy przed przybyciem karetki Pogotowia Ratunkowego (założenie kołnierza ortopedycznego) oraz kierowanie ruchem wahadłowym na czas prowadzonych czynności dochodzeniowych przez Policję.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE