Kultura | rozrywka | edukacja

Książka radość niech przynosi…

Pod naszym patronatem

Małgorzata Berwid, mama Molików książkowych i pomysłodawczyni programu oraz pisemka „Ciuchcia” spotkała się z najmłodszymi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle podczas Festiwalu Poezji i Prozy. W spotkaniach wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3, Bajkowego Prywatnego Przedszkola i Klubu Czytających Rodzin.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Berwid
© MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Wraz z Gościem wstąpiliśmy do zakątka molikowych harców książkowych, podczas których przesympatyczni Molik i Molinka zabrali nas m.in. w filmową podróż po Muzeum Książki Dziecięcej i nauczyli wielu wesołych piosenek. W rytm radosnej zabawy wprowadziły nas słowa śpiewanego refrenu: Książka radość niech przynosi, więc Czytałciuch bardzo prosi: nie zaginaj nigdy rogów i nie czytaj wśród pierogów…, które towarzyszyły nam do końca spotkania. Nie zabrakło także wielu literackich konkursów z nagrodami, pozwalających sprawdzić wiedzę książkową oraz pogimnastykować języki w słownych łamańcach. Wzięli w nich udział zarówno mali, jak i dorośli uczestnicy spotkań.

Na zakończenie wspólnie mogliśmy poskakać, zatańczyć i poharcować w rytm molikowych melodii, a do Biblioteki wjechała lokomotywa pełna roześmianych wagoników i przyczłapały sympatyczne kaczuszki.

Współorganizatorem VII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE