Kultura | rozrywka | edukacja

Leszek Długosz – nostalgicznie

Pod naszym patronatem

W ramach Festiwalu Poezji i Prozy, organizowanego po raz siódmy przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, 2 października 2012 r. odbył się koncert Leszka  Długosza – aktora, literata, kompozytora, pianisty, jednego z najbardziej znanych polskich śpiewających poetów.

Leszek Długosz
© MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Dla wielbicieli artysty przedstawiony program autorski był prawdziwą ucztą duchową. Sam Leszek Długosz z nostalgią wspominał swój poprzedni koncert w Jaśle …jeszcze w zeszłym stuleciu… Na scenie Jasielskiego Domu Kultury Leszek Długosz zaśpiewał swoje znane hity: Dzień w kolorze śliwkowym, Kwiecista zwiewna twa sukienka, Także i ty oraz teksty znanych poetów Berlin 1913 J. Tuwima czy Ja chciałbym być poetą A. Bursy. Publiczność miała również możliwość wysłuchania wierszy m.in. Parę westchnień kapuście poświęconych z tomiku Podróżne oraz wierszy z tomiku Na rynku usiąść w Kazimierzu.

Artysta, który od 1965 r. związany jest z krakowskim kabaretem Piwnica pod Baranami nie zmienił się mimo tego, że czasy się zmieniły i pomimo tego, że dzisiaj nie jest członkiem Piwnicy pod Baranami, to pozostał tym samym artystą, niezmiennym w swym myśleniu  z „tamtych” czasów. Na zakończenie koncertu w utworze „Pod Baranami też już dzisiaj inny czas”, zaśpiewał o „piwnicy”, która wprawdzie istnieje, ale niestety już nie ta sama.

Sponsorem koncertu były Zakłady Tworzyw Sztucznych Gamrat Spółka Akcyjna w Jaśle.

Współorganizatorem VII Festiwalu Poezji i Prozy był Jasielski Dom Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE