Kultura | rozrywka | edukacja

Miłość opowiedziana tańcem

Opowieścią o fascynacji znakomitą tancerką rozpoczęły się IV Jesienne Spotkania Teatralne w Jaśle. Tancerze znani z programu „Taniec z Gwiazdami” przedstawili na scenie Jasielskiego Domu Kultury historię miłości do niezwykłej kobiety, zabierając widzów w podróż przez dzieje tańca.

Spektakl Lady Fosse 2 w JDK
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Taniec to mowa ciała, to uzewnętrznienie tego, co nam w duszy gra. Jest to chwila, w której odrywamy się od trosk dnia codziennego. A jeżeli robią to profesjonaliści, to połączenie gestu, ruchu z muzyką, daje niebywałe efekty, o czym będziemy mogli przekonać się za chwilę oglądając najlepszych tancerzy polskich scen – mówił, rozpoczynając cykl tegorocznych Jasielskich Spotkań z teatrem, dyrektor JDK Janusz Szewczyk.

Tegoroczne spotkania zainaugurował taneczny show „Lady Fosse 2”. To muzyczna opowieść o relacjach między ponadprzeciętną kobietą a zafascynowanym nią mężczyzną. Artyści znani z telewizyjnego programu „Taniec z Gwiazdami”, w otoczeniu ciekawej scenografii, przy dźwiękach doskonałych aranżacji muzycznych, odtwarzali postaci głównych bohaterów spektaklu.

Lady Fosse swoją taneczną podróż rozpoczęła w latach dwudziestych XX wieku, gdy na parkietach królował Charleston, przez lata pięćdziesiąte, aż do współczesności. Techniki i style taneczne zmieniają się jak w kalejdoskopie – Jazz, Rumba, Rock & Roll, Jive, Modern Jazz, Quick Step czy Pasodoble – łącząc elegancję z dynamiką, zmysłowość z szaleństwem, romantyzm z drapieżnością. W rolę Fosse – tytułowej femme fatale – wcieliły się Magdalena Soszyńska-Michno, Ewa Szabatin, Anna Bosak i Basia Zielińska. Zakochanego w tancerce mężczyznę grają: Rafał Maserak, Łukasz Czarnecki, Tomasz Barański i Marcin Olszewski. Charyzma, z jaką tancerze prezentowali układy choreograficzne, perfekcja i dynamika ruchu spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności.

Po spektaklu artyści chętnie podpisywali autografy i pozowali do zdjęć.

Partnerami IV Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle są: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Karpacka Spółka Gazownictwa oraz Grupa LOTOS S.A.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE