Kultura | rozrywka | edukacja

Mindfield odnosi sukces podczas Rockowej Nocy w Rzeszowie

W minioną sobotę (29.09) wzięli udział w rzeszowskiej Rockowej Nocy. Impreza ta organizowana jest co roku w ramach Breakout Days, w celu upamiętnienia twórczości Tadeusza Nalepy. Jednym z jej elementów jest konkurs młodych zespołów rockowych. W tym roku zwycięzcą został właśnie Mindfield.

Mindfield
© Materiały promocyjne Zespołu

Powód do dumy o tyle duży, że wszystkich zgłoszonych zespołów było aż 27, z całej Polski. Do ścisłego finału dostało się sześć z nich, lecz z różnych powodów dwa nie mogły dotrzeć. Jury Rockowej Nocy wysłuchało dwudziestominutowych występów pozostałych czterech, wśród których, oprócz Mindfield, były dwa rzeszowskie: Hermetic Evolution i Nerzhul oraz (znany Jaślanom bardzo dobrze) zespół Tug Boat.

Jednym z warunków uczestnictwa w finale było wykonanie w swojej aranżacji któregoś z utworów Tadeusza Nalepy. Chłopaki z Mindfield wybrali piosenkę pod tytułem „Ćma” i nadali jej styl swojego zespołu. Podobno właśnie ten cover najbardziej urzekł jurorów.

Główną nagrodą w konkursie był bon o wartości ośmiuset złotych do wykorzystania w jednym z rzeszowskich sklepów muzycznych oraz 60 godzin nagrań w profesjonalnym studiu.

Warto wspomnieć, że zespół Tug Boat zajął drugie miejsce (wraz z Hermetic Evolution), więc widać, że w Jaśle i okolicach tworzy się bardzo dużo ciekawej muzyki, docenianej poza naszym regionem.

Adam Kostrząb

SŁOWA KLUCZOWE