Sport | rekreacja | turystyka

Sportowy weekend UKS MOSiR Judo Jasło

W sobotę 20 października judocy UKS MOSIR Jasło wzięli udział w VI BIEGU ULICZNYM im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach.

Zawody biegowe w Lipinkach z udziałem UKS MOSiR Judo Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Przy pięknej pogodzie czwórka młodszych zawodników stanęła na starcie biegu dla dzieci na 1 km. Nasze juniorki miały do pokonania trasę 5 km. Chłopcy, dla których juniorskie 5 km wydawało się zbyt łatwe, zapisali się na bieg na 10 km.
Punktualnie o godzinie 11.30 wraz z ponad 170 biegaczami wyruszyliśmy na piękną trasę Lipinek.

Biegi to jedyna dyscyplina, w której amatorzy mogą wziąć udział w zawodach razem z zawodowcami. I choć wyniki pierwszych na mecie były dla nas nieosiągalne to wspólnie świetnie bawiliśmy się.

Zawody biegowe w Lipinkach z udziałem UKS MOSiR Judo Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU
Zawody biegowe w Lipinkach z udziałem UKS MOSiR Judo Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Każdy uczestnik biegu otrzymywał pamiątkowy medal i koszulkę, a po wspólnym wysiłku mogliśmy zjeść miskę bigosu przygotowaną dla wszystkich wyczerpanych kilkukilometrową trasą. Udział w tej świetnie zorganizowanej imprezie sportowej dał nam nowe doświadczenie. Jesteśmy zachęceni i zmotywowani, aby przez bieganie poprawiać swoją kondycję, która na pewno przyda się również na tatami. Będziemy biegać! Będziemy znów za rok w Lipinkach. Czekamy na podobne imprezy w Jaśle.

Bardzo dziękujemy organizatorom i sponsorom za nieodpłatną możliwość udziału w tej imprezie i za specjalne nagrody dla najlepszych naszych zawodników.

Zawody biegowe w Lipinkach z udziałem UKS MOSiR Judo Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Najlepszą zawodniczką naszego klubu była Barbara Śliwa. Najlepszym zawodnikiem był Kamil Sandecki. Najmłodszym zawodnikiem naszego klubu i najmłodszym wśród wszystkich śmiałków, który przebiegł trasę 10 kilometrową (i to w bardzo dobrym czasie) był Franciszek Koszelnik. Biegły jeszcze z nami Kornelia MierzwaAleksandra Kaźmierczyk, a w biegach dla dzieci Maja Kwaśny, Gabrysia Kwaśny, Szymon Kaźmierczyk i Kamil Nowak.

A w niedzielę trzeba było wrócić na matę. 7 osobowa ekipa wyruszyła na podbój do Bochni. W rywalizacji wystartowało ok. 200 zawodników w kategoriach wiekowych dzieci 2000-2001, 2002-2003, 2004 i młodsi. Nasi zawodnicy wspaniale zaprezentowali się zdobywają łącznie 8 medali.

Turniej w Bochni
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

O to wyniki naszych zawodników:
Górska Wiktoria – złota medalistka w kategorii do 29 kilogramów
Gajecka Marlena – wywalczyła I miejsce w kategorii 33 kilogramów wśród dziewczyn, jak również w rywalizacji chłopców uplasowała się na I miejscu.
Kwaśny Gabriela – również wywalczyła 2 złote medale w kategorii do 36 kg, w rywalizacji z dziewczynami oraz chłopcami.
Gajecka Adriana – wywalczyła 2 brązowe medale w kategorii do 36 kg, rywalizując z chłopcami oraz dziewczynami.
Kaźmierczyk Szymon wywalczył brązowy medal w kategorii do 33 kilogramów.
Żytniak Grzegorz oraz Nowak Kamil uplasowali się na siódmych miejscach.

Gratulujemy zawodników wspaniałych wyników. Serdeczne podziękowania Marcinowi Górskiemu za transport.

(UKS MOSIR Judo JASŁO)

SŁOWA KLUCZOWE