Sport | rekreacja | turystyka

Szóstka – rocznik 2003 na turnieju w Gorlicach

W minioną niedzielę (30.09) w Gorlicach odbył się Międzynarodowy Turniej w piłce nożnej o Puchar MIASTA GORLICE 2012 w kategorii ORLIKÓW 2003 i młodsi. W turnieju wystąpiły czołowe drużyny województwa podkarpackiego, małopolskiego i goście z Bardejova.

UKS Szóstka Jasło
© ARCHIWUM KLUBU

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po pięć ekip w każdej. Nasza drużyna UKS SZÓSTKA JASŁO grała w grupie „B” z pierwszą drużyną gospodarzy, TAP Tarnów, Harnasie Tymbark i Partyzant Bardejov. W pierwszym meczu gramy z Glinikiem Gorlice i niestety przegrywamy 0-3. Ale już w drugim meczu z Bardejovem zobaczyliśmy całkiem inną „walczącą” drużynę SZÓSTKI i wygrywamy w pięknym stylu z uważanymi za faworytów turnieju Słowakami 3-0 po bramkach Mikołaja Raka, Dawida Nachmana i Kacpra Rogowskiego. Kolejny mecz i kolejne emocje czekały nas w potyczce z TAP-em Tarnów, który wygrywamy po zaciętej walce do samego końca 2-1 po trafieniach znowu Mikołaja Raka i Dawida Nachmana. Ostatnim meczem w fazie grupowej decydującym o awansie do pierwszej czwórki turnieju jest mecz z Harnasiem Tymbark. I gdy wszystkim wydawało się, że to będzie łatwe spotkanie młodzi zawodnicy z Tymbarka postawili silny opór naszym chłopcom, niejednokrotnie zagrażając bramce, w której bardzo dobrze spisywał się Kacper Warchoł i tylko dzięki jego dobrej postawie remisujemy 0-0, a tym samym awansujemy do fazy medalowej. 

Do pierwszej czwórki awansowały również ekipy DAP Dębica, Sandecji Nowy Sącz i Glinika Gorlice. W spotkaniu z Dap-em Dębica toczymy wyrównany, stojący na wysokim poziomie mecz, w którym akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą i tylko świetna gra w obronie uniemożliwiła obu drużynom zdobycie gola. Dopiero piękne uderzenie niemal z połowy boiska przez Bartosza Kafla dał nam bramkę na wagę zwycięstwa i pozostawiał nadzieje na zwycięstwo w całym turnieju.

Do ostatniego, decydującego meczu z Sandecją wychodzimy więc w bojowym nastawieniu. Niestety, dwie szybko stracone bramki podłamują naszych zawodników i w pierwszej połowie już nie podejmują walki. Na drugą połowę wychodzi całkiem inna, zmotywowana drużyna Szóstki, która spycha Sandecję do rozpaczliwej obrony. Na początku Kacper Rogowski strzela kontaktowego gola i ostatnie pięć minut nie schodzimy z połowy przeciwnika atakując całym zespołem (gramy bez bramkarza, ponieważ nasz bramkarz pozostaje cały czas pod bramką rywali). Niestety rywale dobrze się bronili i dowieźli wygraną do końca i tym samym zostali zwycięzcami całego turnieju, a my kończymy turniej na trzecim miejscu.

Końcowa tabela turnieju:

1. Sandecja Nowy Sącz
2. Glinik I Gorlice
3. UKS 6 Jasło
4. DAP Dębica
5. Ziomki Rzeszów
6. Tarnovia Tarnów
7. Partizant Bardejov
8. Harnaś Tymbark
9. Glinik II Gorlice
10 TAP Tarnów

UKS SZÓSTKA JASŁO wystąpił w następującym składzie: Kacper Warchoł, Mikołaj Rak, Wiktor Majewski, Mikołaj Pezda, Dawid Nachman, Kacper Rogowski, Bartek Kafel ,Jakub Kosiba, Alan Szerląg i Grzegorz Sarnecki.

Na koniec musimy podziękować wszystkim zawodnikom za sportową walkę przez cały turniej i walkę do samego końca o jak najlepszy wynik naszej drużyny, jak również rodzicom za pomoc w zorganizowaniu dojazdu do Gorlic.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE