Informacje

Telewizja OBIEKTYW … to już 10 lat

Telewizja OBIEKTYW

Dla jednych 1 października 2012 roku to pierwszy dzień roku akademickiego. Dla pracowników Telewizji OBIEKTYW ta data kojarzyć się będzie z dziesięcioleciem, jakie właśnie obchodzi firma założona przez Bogdana Miszczaka.

Historia Telewizji OBIEKTYW zaczęła się 1-go października 2002 roku, kiedy to wyemitowany został pierwszy serwis informacyjny z logiem lokalnej telewizji.

Telewizja OBIEKTYW powstała na bazie radia Fakty. Tą metamorfozę, przejścia od radia do telewizji skomentował właściciel, Bogdan Miszczak: „OBIEKTYW tworzą ludzie, którzy do tej pory za pomocą mikrofonu przekazywali Państwu informacje regionalne. Od dziś dostają dodatkowe narzędzie – kamerę. To o czym mówią, będą mogli teraz pokazać również na ekranie”.

Początkowo, serwisy informacyjne dotyczyły tylko Krosna, jednak z biegiem lat, udało się rozszerzyć działalność również na inne miasta regionu, jak Jasło, Brzozów, Sanok, Lesko czy Ustrzyki Dolne. Dziennikarze i operatorzy nie zapominali również o innych częściach województwa, a przede wszystkim o jego stolicy – Rzeszowie. W serwisie prezentowane były wydarzenia społeczne i polityczne oraz relacje z imprez sportowych, kulturalno-rozrywkowych odbywających się na terenie województwa.

Poza działalnością informacyjną, Telewizja OBIEKTYW zajmowała i zajmuje się również produkcją filmów promocyjnych i spotów reklamowych. Na swoim koncie ma nagrody za produkcje filmowe, wśród których wymienić należy film „Szlak naftowy”, opowiadający o regionie, gdzie na skalę masową rozpoczął się proces wydobycia oraz obróbki jednego z najważniejszych surowców, jakie mamy – ropy naftowej. Ponadto, doceniony w konkursie „To nas dotyczy” został film ”Firlejówka”, który jest produkcją dokumentującą pamięć jaślan poległych za ojczyznę w wojnie polsko-bolszewickiej. Ze studia produkcyjnego Telewizji OBIEKTYW wyszedł także film o ostatnich latach życia artysty – Nikifora Krynickiego, który kresu swojego życia dobiegał w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Powstają również filmy dokumentalne o miejscowościach województwa podkarpackiego. Telewizja stara się również wspierać medialnie wszelkie inicjatywy charytatywne.

Serwisy informacyjne nie byłyby kompletne, gdyby nie współpracujący z telewizją rzecznicy prasowi władz samorządowych, policji, straży pożarnej czy też przedstawiciele organizacji rządowych i pozarządowych, jak również takich instytucji, jak Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie.

Telewizja OBIEKTYW dzięki osiągnięciom technologicznym, poza telewizją kablową, może swoje programy emitować również w Internecie. Na stronie www.tvobiektyw.pl serwisy i inne produkcje mogą zobaczyć osoby, które nie mają możliwości odbioru Telewizji OBIEKTYW poprzez popularną „kablówkę”. Sprzyja to prezentowaniu problemów, z jakimi stykają się na co dzień mieszkańcy Podkarpacia.

Obecnie, Telewizja OBIEKTYW emituje aktualne serwisy dwa razy w tygodniu – we wtorek i piątek. Na każdy program, który jest prezentowany w sześciu miastach: Krośnie, Jaśle, Sanoku, Lesku, Ustrzykach Dolnych, Brzozowie – pracuje zespół wykwalifikowanych pracowników, wyposażonych w najlepszy sprzęt do tworzenia i obróbki materiałów filmowych. Zawsze, gdy tylko dzieje się coś ciekawego w regionie – dziennikarze Telewizji OBIEKTYW są na miejscu, by zrelacjonować naszym widzom wydarzenia w profesjonalny i rzetelny sposób.

MATERIAŁ PROMOCYJNY

SŁOWA KLUCZOWE