Na drogach

„Trzeźwy Poranek” w powiecie jasielskim

Kilkaset pojazdów skontrolowali dziś rano funkcjonariusze jasielskiej drogówki. To ich kolejna akcja pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. Z ruchu drogowego wyeliminowano czterech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po tym, jak wypili alkohol.

POLICJA
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Dzisiaj od rana policjanci z jasielskiej komendy uczestniczyli w działaniach pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. W wyznaczonych punktach na drogach naszego powiatu sprawdzali trzeźwość kierowców. Ich głównym celem było wyeliminowanie z dróg tych, którzy zdecydowali się na jazdę po spożyciu alkoholu.

Funkcjonariusze w sumie skontrolowali ponad 500 kierujących pojazdami. Niestety okazało się, że znaleźli się wśród nich i tacy, którzy najpierw pili alkohol, a potem wsiedli za kierownicę. Policjanci zatrzymali cztery takie osoby. Dwóch kierowców będzie odpowiadać za przestępstwo, gdyż badanie wykazało u nich ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE