Kultura | rozrywka | edukacja

Urodziny sympatycznego łakomczuszka o wielkim sercu

14 października br. minęła 86 rocznica wydania książki o przygodach „Kubusia Puchatka” A.A. Milne’a. Z tej okazji obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.

Urodziny sympatycznego łakomczuszka o wielkim sercu
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Jak co roku Kubuś Puchatek – ulubieniec małych i dużych obchodził swoje święto także w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Najmłodsi goście urodzinowego spotkania z entuzjazmem wysłuchali głośnego czytania o przyjęciu na cześć misia-łakomczuszka, odgadywali zabawne powiedzonka milusińskich przyjaciół Puchatka, wzięli udział w specjalnie przygotowanych zawodach w Stumilowym Lesie i skusili się na małe co nieco. Wspólnie pomogliśmy małemu Jubilatowi zapełnić swoje słodkie ule pracowitymi pszczółkami, spróbowaliśmy swoich sił w slalomie po Stumilowym Lesie oraz ułożyliśmy Puchatkowe scrabble słowne. Z naszych układanek wyłoniły się nazwy najpopularniejszych postaci, książkowych przygód bardzo sympatycznego misia: sam Kubuś Puchatek, Tygrysek i Prosiaczek, a na zakończenie wspólnego świętowania nie obyło się bez słodkiego poczęstunku łakociami z puchatkowej spiżarni.

Spotkanie wypełniła wspólna integracja między przedszkolnymi grupami. W imprezie urodzinowej w Oddziale dla Dzieci MBP wzięło udział 50 najmłodszych z Przedszkola Miejskiego Nr 3, 10 i Prywatnego Bajkowego Przedszkola.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE