Na drogach

W Świerchowej zderzenie samochodu ciężarowego z „osobówką”, której kierowca zasnął za kierownicą

Do groźnego zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego i samochodu osobowego doszło dzisiaj w godzinach przedpołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 992 w Świerchowej. Przez kilka godzin służby ratownicze likwidowały skutki zderzenia się obu pojazdów.

Zderzenie w Świerchowej
© mł. bryg. Ireneusz Michalik / www.straz.gov.pl

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Nissan jechał od strony Jasła w kierunku Nowego Żmigrodu. Przejeżdżając przez Świerchową w gminie Osiek Jasielski mężczyzna prawdopodobnie zasnął za kierownicą, w wyniku czego pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego z naczepą. W wyniku zderzenia „ciężarówka” zjechała na przydrożne pole.

Jak poinformował w serwisie informacyjnym Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaśle bryg. Marek Górniak „przewożony ładunek TIR-a w postaci 4 zwojów blachy o masie około 7 ton każdy pod wpływem bezwładności zerwał zabezpieczenia, zniszczył burty naczepy i przetoczył się przez kabinę kierowcy powodując jej całkowite wyrwanie z ramy, zniszczenie i przewrócenie na dach.”

Kierujący samochodem ciężarowym został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala. Po zaopatrzeniu wypisano go do domu. Drugiemu z uczestników nic się nie stało.

Na miejscu pracowały trzy zastępy strażackie z Jasła oraz Policja.

Daniel Baron
redakcja@terazjaslo.pl

Back to top button