Na drogach

Wpadł w poślizg i zjechał na przydrożne pola

87-letni kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, w wyniku czego kierowany przez niego pojazd zjechał z jezdni, następnie dachował na pobliskie pola. Policjanci ukarali sprawcę zdarzenia mandatem karnym.

WYPADEK
© archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do kolizji doszło około godziny piętnastej na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach, podczas obfitych opadów deszczu. Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że kierujący samochodem osobowym Volkswagen Golf 87-letni mieszkaniec Jasła jechał od strony Pilzna. Na jednym z łuków drogi mężczyzna nie dostosował prędkości pojazdu do panujących na jezdni warunków atmosferycznych, w wyniku czego stracił panowanie nad kierownicą i zjechał z jezdni.

Według relacji świadków pojazd miał dachować na pobliskim polu i ponownie wylądować na kołach. Podróżował sam.

Załoga karetki Pogotowia Ratunkowego zabrała mężczyznę do jasielskiego szpitala, gdzie po wykonaniu badań lekarskich okazało się, że nie doznał on obrażeń ciała i mógł opuścić placówkę medyczną.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, w tym samochód ratownictwa technicznego, który został alarmowo zawrócony z trasy do innego zdarzenia drogowego na terenie gminy Osiek Jasielski oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach (jednostka z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego).

Policjanci nałożyli na sprawcę kolizji mandat karny. Mężczyzna był trzeźwy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE