Kultura | rozrywka | edukacja

Wyraź wyraz i dołącz do projektu MBP w Jaśle

Pod naszym patronatem

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do przyłączenia się do nowego projektu „U-MÓWMY SIĘ NA…POLSKI!”, w którym każdy mieszkaniec Jasielszczyzny będzie mógł sprawdzić i poszerzyć wiedzę dotyczącą języka ojczystego. Pierwszą okazją będzie performance „Wyraź wyraz”, który odbędzie się 15 października 2012 r. o godz. 11:00 na jasielskim Rynku.

Zapowiedź Wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

W trakcie imprezy na płycie Rynku powstaną kartonowe rzeźby z liter, a wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w językowych zabawach, tworzyć przestrzenne słowne układanki, oraz dowiedzieć się, jakie inne językowe atrakcje czekają na nich w trakcie projektu. Mamy nadzieję, że to niekonwencjonalne rozpoczęcie projektowych działań zachęci mieszkańców do udziału w kolejnych wydarzeniach.

W przypadku niesprzyjającej pogody performance odbędzie się w holu MBP w Jaśle.

W zorganizowanie imprezy włączyli się: Urząd Miasta Jasła, Firma Tekpud, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Promocja języka polskiego”, który towarzyszy kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Patronat nad projektem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Starosta Jasielski, Podkarpacki Wicekurator Oświaty.

Partnerami projektu są: Urząd Miasta Jasła, Powiat Jasielski, Jasielski Dom Kultury, Firma Tekpud, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Sielsky, Hornblend, SBP Oddział w Jaśle.

W działaniach projektowych wezmą udział szkoły: Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy, Zespół Szkół w Szebniach, Zespół Szkół Publicznych w Święcanach, Zespół Szkół Publicznych w Umieszczu, Stowarzyszenie Unia Szkół w Gliniku Polskim – Szkoła Podstawowa w Roztokach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle, Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, Zespół Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle.

(MBP w Jaśle)

Back to top button