Kultura | rozrywka | edukacja

Ach ten Simonini! (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na dyskusję o książce Umberto Eco „Cmentarz w Pradze”. Spotkanie odbędzie się 20 listopada 2012 r. o godz. 16.00 w Czytelni Głównej, ul. Kołłątaja 1.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Eco zabiera nas w tajemniczą podróż przez XIX wiek, gdzie tropi, kluczy i intryguje niejaki Simonini. Ta wielowątkowa i zawiła powieść daje mentalny obraz zakorzeniania się wielowiekowych stereotypów i uprzedzeń, które wnikliwy czytelnik odniesie do współczesnej historii.

W drugiej części spotkania, z najnowszego tomiku „Spragnieni ciszy”, Rozalia Kolanko będzie czytać wiersze, przy slajdach z obrazami jej męża Zbigniewa. W posłowiu czytamy: Tomik ten jest refleksją nad życiem i przemijaniem. Wiersze są rodzajem zadumy nad miejscem człowieka w świecie i jego odejściem.

Z dnia na dzień tkaninę tkamy
wzorzystą dla pokolenia.
Chciałbym i blask naszej lampy
ocalić od zapomnienia.

K.I. Gałczyński

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE