Kultura | rozrywka | edukacja

Fiku-miku na języku z Agnieszką Frączek (zapowiedź)

Pod naszym patronatem

15 listopada 2012 r. najmłodsi uczestnicy projektu „U-MÓWMY SIĘ NA…POLSKI!” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle spotkają się z Agnieszka Frączek i wraz z nią spróbują się zmierzyć z wierszami niesfornymi, trzeszczącymi i trudnymi niesłychanie.

Zaproszenie
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Agnieszka Frączek jest doktorem językoznawstwa, germanistką i leksykografem, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z zamiłowania jest autorką wierszy i opowiadań dla dzieci, które popularyzują wiedzę o języku polskim i wspomagają naukę ładnej i poprawnej wymowy. Znane tytuły jej książek to m.in. „Kelner Kornel i inne wiersze niesforne”, „Struś na cisie i inne fisie”, czy „Gdy przy słowie jest przysłowie” – nic więc dziwnego, że są one polecane przez logopedów i wszystkich, dla których ważny jest język. Spotkanie w bibliotece będzie zatem okazją do językowych harców i wygibasów.

Spotkania rozpoczną się o godz. 8:00 i 12:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, a jeśli pogoda pozwoli, zakończą się kolorowym happeningiem w Parku Miejskim.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Promocja języka polskiego”, który towarzyszy kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Patronat nad projektem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Starosta Jasielski, Podkarpacki Wicekurator Oświaty.

Partnerami projektu są: Urząd Miasta Jasła, Powiat Jasielski, Jasielski Dom Kultury, Firma Tekpud, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Sielsky, Hornblend, SBP Oddział w Jaśle.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE