Kultura | rozrywka | edukacja

Happening Korczakowski w JDK

Były tańce, śpiewy, a przede wszystkim dużo zabawy. 15 listopada w Jasielskim Domu Kultury odbył się Happening Korczakowski zatytułowany: „Korczak widziany oczami młodych”, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle.

Happening Korczakowski
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

W tym roku przypada 70 rocznica śmierci Janusza Korczaka i 100 rocznica założenia przez niego Domu Sierot z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2012 Rokiem Korczaka.

Imprezę rozpoczął występ teatrzyku „Jeżowy kolec” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle, który przedstawił spektakl: „Król Maciuś I – Sen Ucznia”.

Happening Korczakowski, ma na celu przedstawić osobę Janusza Korczaka. Do współpracy zaprosiliśmy przedszkola miejskie i szkoły. Chcieliśmy pokazać postać Starego Doktora w bardziej wesołej wersji. Dlatego przedszkola, przygotowały programy skoczne, taneczne i wesołe. Same dzieci przedstawiają co wiemy o Korczaku i doszliśmy do wniosku, że to dobry sposób na prezentację tej osoby. Jest to także wydarzenie, które ma promować nasz ośrodek i podejmowane przez niego inicjatywy – podkreśla Barbara Łącka, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.

Na scenie Jasielskiego Domu Kultury swoje programy przedstawiły przedszkolaki, uczniowie jasielskich podstawówek i gimnazjów. Na zakończenie imprezy placówki biorące udział w happeningu zostały uhonorowane figurkami „Maciusiów”, które wręczyli małym wykonawcom zastępca burmistrza Leszek Znamirowski i ksiądz Tadeusz Paszek, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Jaśle.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE