Kultura | rozrywka | edukacja

I Ty możesz zostać sławnym pisarzem!

Chcesz zostać pisarzem lub poetą, a na razie piszesz do szuflady? Masz okazję pochwalić się własną twórczością i sprawdzić swoje umiejętności pisarskie biorąc udział w XVIII Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy uczestnik może przesłać pięć wierszy i/lub dwa opowiadania, które po spełnieniu określonych regulaminem wymagań, zostaną zakwalifikowane do konkursu i ocenione przez jury. Prace laureatów zostaną nagrodzone i opublikowane w tomiku wydanym przez Bibliotekę. Dodatkowym wyróżnieniem dla zwycięzców jest wystawa nagrodzonych utworów, którą można oglądać w holu biblioteki po zakończeniu konkursu.

Wielu laureatów Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży potwierdziło swój talent zwyciężając w innych ogólnopolskich konkursach literackich lub wydając własne utwory, np. Adam Bełda – autor powieści filozoficzno-fantastycznej Edgar.

Nie strać swojej szansy! I Ty możesz zostać sławnym pisarzem! Czekamy na Twoje wiersze i opowiadania!

Regulamin konkursu i kartę uczestnika wraz z oświadczeniem można pobrać ze strony Biblioteki: www.mbp.jaslo.pl.

Szczegółowe informacje:

Oddział dla Dzieci MBP w Jaśle
Magdalena Chart
Tel. 13 446 26 02 wewn. 35
dzieci@mbp.jaslo.pl

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE