Sport | rekreacja | turystyka

II miejsce SZÓSTKI rocznik 2003 na halowym turnieju w Dębicy

PBS Cup Dębica w dniu 10 listopada 2012 r. zorganizował halowy turniej piłki nożnej dla rocznika 2003. Do wzięcia udziału w turnieju zostały zaproszone następujące drużyny: Czarni Jasło, MKS Radymno, Orlik Ulanów, UKS 6 Jasło, Glinik Gorlice, Jadwiga Kraków, Igloopol I Dębica, Igloopol II Dębica, DAP Dębica, Ziomki Rzeszów, TAF Tarnów oraz Dunajec Nowy Sącz. Łącznie w turnieju zagrało 12 drużyn podzielonych na trzy grupy tj.: A, B i C.

UKS Szóstka Jasło rocznik 2003
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Uczniowski Klub Sportowy SZÓSTKA Jasło reprezentowany był przez następujących młodych zawodników: Jakub Kosiba, Wiktor Majewski, Dawid Nachman, Mikołaj Kiełbasa, Bartek Kafel, Mikołaj Pezda, Kacper Rogowski, Grzegorz Sarnecki, Mikołaj Rak, Kacper Warchoł, Igor Wanat.

Pierwszy pojedynek piłkarski Szóstka rozegrała z Igloopolem II Dębicą, który zakończył się naszą wygraną 0:2 dzięki bramce strzelonej przez Kacpra Rogowskiego oraz bramce samobójczej. Drugi mecz rozegrany z Jadwigą Kraków zakończył się remisem O:O. Kolejny pojedynek tym razem z Glinikiem Gorlice zakończył się niestety przegraną Szóstki 0:1

W półfinale piłkarze Szóstki spotkali się z Orlikiem Ulanów. Po walecznym pojedynku mecz zakończył się naszą wygraną 0:1. Na listę strzelców wpisał się ponownie Kacper Rogowski.

W finale zmierzyliśmy się najpierw z Glinikiem Gorlice kończąc mecz remisem 1:1 po bramce Mikołaja Majewskiego, natomiast ostatni pojedynek rozegraliśmy z MKS Radymno zakończył się wynikiem 1:0. Gola strzelił Kacper Rogowski.

Ostatecznie turniej w Dębicy Szóstka zakończyła stając na podium – zdobywając II miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali „srebrne” medale, dyplomy oraz puchar za zajęcie II miejsca. Nasz zawodnik Kacper Rogowski otrzymał statuetkę najlepszego zawodnika.

Cały zespół Szóstki rocznik 2003 za wspaniałą grę w nagrodę po turnieju został zaproszony na pizzę. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia na następnych turniejach – również miejsc na podium!

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE