Kultura | rozrywka | edukacja

Koncert Muzyka Języka (zapowiedź)

Pod naszym patronatem

Jak brzmi muzyka języka? W piątek 23.11.2012 r. o 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na koncert, na którym będzie można usłyszeć polszczyznę w mieszance aranżacji muzycznych. Wystąpią wokaliści JDK i MDK, zespół HORNBLEND oraz DPD. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu „U-MÓWMY SIĘ NA…POLSKI!”.

Zaproszenie
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Koncert będzie okazją do wsłuchania się w język różnych stylów muzycznych, prezentowanych przez młodych jasielskich artystów. Poetyckie aranżacje tekstów m.in. Czesława Miłosza czy Agnieszki Osieckiej zabrzmią w wykonaniu wokalistów Jasielskiego Domu Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Zespół HORNBLEND zaprezentuje polszczyznę w mocnym, hardrockowym brzmieniu, a na zakończenie DPD przeniesie uczestników imprezy jednocześnie w hip-hopowe, dancehallowe jak i góralskie klimaty.

Każdy znajdzie coś dla siebie – będzie rytmicznie, poetycko, niepokornie i tanecznie, z lekką nutką folkloru, a wszystko oczywiście po polsku. Wstęp wolny – zapraszamy!

Partnerem w organizacji koncertu jest Jasielski Dom Kultury.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Promocja języka polskiego”, który towarzyszy kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Patronat nad projektem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Starosta Jasielski, Podkarpacki Wicekurator Oświaty.

Partnerami projektu są: Urząd Miasta Jasła, Powiat Jasielski, Jasielski Dom Kultury, Firma Tekpud, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Sielsky, Hornblend, SBP Oddział w Jaśle.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE