Informacje

Kradł przewody na złom

Policjanci ze Skołyszyna zatrzymali 20-latka, który włamał się do prywatnego garażu. Mężczyzna na swoim koncie ma również włamanie do budynku gospodarczego. Jego celem była kradzież przewodów elektrycznych, z których uzyskaną miedź sprzedał w skupie złomu. Podejrzany przyznał się do przestępstw i poddał dobrowolnie karze.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Funkcjonariusze na trop podejrzanego wpadli początkiem tygodnia. Policjanci zebrali informacje, z których wynikało, że mężczyzna w miniony piątek w nocy włamał się do prywatnego garażu w Harklowej, skąd ukradł kilkadziesiąt metrów przewodów elektrycznych. Funkcjonariusze potwierdzili, że 20-latek swój łup zabrał do miejsca zamieszkania. Tam opali kable z izolacji, po czym uzyskaną w ten sposób miedź sprzedał w jednym ze skupów złomu.

Ponadto w toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że podejrzany podobnego przestępstwa dokonał w październiku br. Wówczas włamał się do budynku gospodarczego w Harklowej, z którego również skradł przewody elektryczne, a uzyskaną z nich miedź sprzedał.

Początkowo zatrzymany mężczyzna zaprzeczał, że włamania to jego dzieło. Zmienił jednak zdanie w obliczu przedstawionych przez policjantów dowodów i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Poddał się dobrowolnie karze i zobowiązał do wyrównania poniesionych przez pokrzywdzonych strat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE