Kultura | rozrywka | edukacja

Młodzi wokaliści zaśpiewali z „Dziewczynami”

Koncert młodych adeptów sztuki wokalnej wraz z zespołem „Dziewczyny” był zwieńczeniem czterodniowych warsztatów wokalnych, które odbyły się w Jasielskim Domu Kultury. Uczestnicy warsztatów na scenie JDK zaprezentowali utwory z repertuaru formacji.

Uczestnicy warsztatów wokalnych
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

W warsztatach wzięło udział szesnastu uczestników z Jasła i powiatu jasielskiego, którzy pod okiem jaślanki Anny Karamon i Aleksandry Nowak, wokalistek grupy, pracowali nad emisją głosu.

Zespół przyjechał do Jasła na zaproszenie Jasielskiego Domu Kultury i burmistrza miasta, Andrzeja Czerneckiego.

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować zespołowi „Dziewczyny”, który przez ostatnie cztery dni prowadził warsztaty. Myślę, że dały one wiele dobrego osobom w nich uczestniczących. Mamy także nadzieję, że nowe gwiazdy narodzą się także w Jaśle – powiedział przed koncertem burmistrz Jasła.

Najpierw zaprezentowali się młodzi wykonawcy. Ze sceny zabrzmiały m.in. takie utwory jak: „Chimera”, „A gdyby tak”, „Cash box”, „Nie ma zimy w nas”, a także „Jesteś moim ideałem”.

Zespół oprócz znanych utworów zaprezentował kilka nowych piosenek, które znajdą się na ich najnowszym albumie, który ukaże się prawdopodobnie 8 marca. Spośród nowych nagrań największym uznaniem słuchaczy cieszył się utwór „Disco”, w którym swój popis wokalny zaprezentował Bogusz Wekka.

Po koncercie obie wokalistki wręczyły wszystkim uczestnikom warsztatów certyfikaty z pamiątkowym autografem.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE