Kultura | rozrywka | edukacja

O gąsiorku Kacperku w Trzcinicy i Osobnicy

Kim był gąsiorek Kacperek, jakich miał przyjaciół i co wydarzyło się w gospodarstwie, w którym mieszkały wesołe zwierzątka, mogły dowiedzieć się dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Trzcinicy i Osobnicy.

Spotkanie autorskie z Marią Tomasik
Fot. © ARCHIWUM BIBLIOTEKI

W dniu 19 listopada br. Filie Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i Osobnicy zorganizowały spotkanie z Marią Tomasik, pisarką, autorką bajki dla dzieci „W gospodarstwie u Kacperka”

Maria Tomasik, urodziła się i mieszka w Sądkowej, w gminie Tarnowiec. Od najmłodszych lat pisze wiersze. Jej działalność została wielokrotnie wyróżniona, między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim – Wrzeciono. Wydała już kilka tomików poezji skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych czytelników.

Bajka o figlarnym gąsiorku wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych. Ciekawy tekst z zabawnymi rymowankami, wzbogacony niezwykle barwnymi ilustracjami Izabeli Tomaszewskiej, bardzo przypadł czytelnikom do gustu. Pytaniom i ciekawości dzieci nie było końca. Opowieści autorki, przeplatane czytanymi przez uczniów wierszykami, wzbudziły wielki aplauz wśród zgromadzonych. Nie zabrakło też autografów.

Kolorowa książeczka, opracowana została przez bibliotekarzy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, a wydana przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

Spotkania odbyły się w Zespole Szkół w Trzcinicy oraz w bibliotece i świetlicy w Osobnicy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrekcji i pracownikom ZS w Trzcinicy i ZS w Osobnicy za pomoc w realizacji spotkania.

A. Jeleń, M. Domagała

SŁOWA KLUCZOWE