Informacje

Policjanci zatrzymali włamywacza

Policjanci z Dębowca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z domów w Zarzeczu. Łupem złodzieja padł m.in. sprzęt elektroniczny oraz narzędzia. Funkcjonariusze ustalili osoby, do których trafiły skradzione przedmioty. Podejrzany na swoim koncie ma również inne przestępstwa.

Odzyskane przedmioty
Odzyskane przedmioty. Fot. © KPP W JAŚLE

Policjanci o włamaniu zostali powiadomieni w minionym tygodniu. Mieszkanka Zarzecza opiekująca się niezamieszkanym domem zawiadomiła, że ktoś wyważył jedno z okien, po czym wszedł do środka i spenetrował pomieszczenia. Łupem złodzieja padła kosiarka elektryczna, kosa mechaniczna, telewizor, odtwarzacz DVD, wieża audio, narzędzia i inne przedmioty.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, po rozpytaniu świadków i zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W toku prowadzonych czynności zebrali informacje, dzięki którym ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 37-letni mężczyzna z gminy Dębowiec. Podejrzany został zatrzymany.

W czasie dochodzenia policjanci potwierdzili, że 37-latek trzykrotnie „odwiedzał” niezamieszkany dom. Za każdym razem kradł wartościowe przedmioty, które następnie sprzedawał. Funkcjonariusze ustalili osoby, do których trafiły pochodzące z kradzieży rzeczy i odzyskali łup. Ponadto śledczy zgromadzili dowody, z których wynika, że podejrzany na swoim koncie ma również inne podobne przestępstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE