Sport | rekreacja | turystyka

Pracowity weekend judoków UKS ASW-Judo Jasło

W miniony weekend do rywalizacji sportowej przystąpili nasi wychowankowie w każdej grupie wiekowej.

UKS ASW-Judo Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

W sobotę w Rzeszowie walczyli seniorzy podczas Rzeszowskiego Turnieju Judo organizowanego przez klub AKADEMIA JUDO RZESZÓW. Udział w tej imprezie wzięło 5 naszych klubowiczów, którzy osiągnęli następujące lokaty: Henryk Górniak – II miejsce; Łukasz Pacocha – II miejsce; Wiktoria Sajdak – II miejsce; Przemysław Czarnecki – II miejsce; Wiktor Czyżowicz – V miejsce.

W sobotę również zawodniczka naszego klubu Agnieszka Sobczyk odniosła swoje drugie zawodowe zwycięstwo podczas gali MMA w Białogardzie, sukces jest tym cenniejszy, że pokonała bardzo utytułowaną i doświadczoną zawodniczkę.

W niedzielę do rywalizacji przystąpili nasi zawodnicy w grupach wiekowych dzieci, młodzików oraz juniorów młodszych. Zawody zorganizowane zostały przez klub UKJ MILLENIUM RZESZÓW. Podczas tego turnieju obecny był Prezes Polskiego Związku Judo Wiesław Błach oraz Prezes Podkarpackiego Związku Judo Artur Szymczak. Wszyscy podopieczni trenera Przemysława Czarneckiego spisali się bardzo dobrze, a nasze dziewczyny w klasyfikacji drużynowej uplasowały się na drugim miejscu.

Wyniki indywidualne zawodników:

Złote medale wywalczyli: Paulina Górniak, Katarzyna Kolbusz, Joanna Nocula
Srebrne medale przypadły w udziale: Natalia Nocula, Oliwia Brągiel, Błażej Woźniak, Patrzyk Zawadzki, Mateusz Kluszczyk, Wiktor Toporowicz, Joanna Nocula, Cezary Bania, Szczepan Jurusik, Amelia Kwaśniewska
Brązowe medale zdobyli: Mateusz Zoła, Dawid Szymkowski, Jakub Kędzior, Igor Kamiński, Norbert Woźniak.

Nasz klub reprezentowali jeszcze: Piotr Grodzicki, Konrad Zalewski, Mikołaj Doktor, którzy niestety zostali sklasyfikowani poza podium.

ZAWODNICY UKS ASW JUDO JASŁO ŁĄCZNIE WYWALCZYLI: 3 ZŁOTE, 10 SREBRNYCH, 5 BRĄZOWYCH MEDALI.

Cieszy bardzo wysoka postawa naszych wychowanków zarówno tych młodszych jak również i starszych.

Dziękujemy naszym sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy nas wspierają bo dzięki ich pomocy udaje nam się przygotowywać i brać udział w zawodach sportowych zarówno dzieci jak i seniorów.

(UKS ASW-Judo Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE