Sport | rekreacja | turystyka

UKS „Szóstka” na turnieju w Tarnowie: blisko podium

W niedzielę (04.11) KS ZKS Unia Tarnów oraz Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie zorganizowali HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ROCZNIK 2004 I MŁODSI.

UKS Szóstka Jasło na turnieju w Tarnowie
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Mecze rozgrywane były na boisku o wymiarach 40 x 30 m, czas gry wynosił 14 minut, na boisku grało 6 zawodników. W turnieju brało udział 8 drużyn podzielonych na 2 grupy eliminacyjne tzw. rozgrywki systemem każdy z każdym. W grupie A mecze rozgrywały następujące drużyny: Unia Tarnów I, Glinik Gorlice, Szkółka Piłkarska Trzciana, Jadwiga Kraków, natomiast w grupie B: Unia Tarnów II, Olimpia Wojnicz, UKS 6 Jasło, Harnasie Tymbark.

Uczniowski Klub Sportowy SZÓSTKA Jasło tym razem reprezentowany był przez następujących zawodników: Mateusz Budziak, Mariusz Dybaś, Dawid Domasławski, Jakub Łukaczyński, Jakub Turek, Norbert Kopera, Wiktor Potera, Marcel Płocica, Jakub Wojnar, Wiktor Wanat.

Pierwszy pojedynek piłkarski Szóstka rozegrała z Harnasiami Tymbark, który zakończył się remisem O:O. Drugi mecz rozegrany z Unią Tarnów II również zakończył się bezbramkowym remisem. W trzecim spotkaniu drużyna Szóstki odnotowała zwycięstwo z Olimpią Wojnicz 2:1. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Budziak oraz Norbert Kopera. W meczach o miejsce 1 – 4 pierwszy pojedynek zawodnicy z Jasła stoczyli z Unią Tarnów I. Chłopcy zagrali wyrównany, stojący na wysokim poziomie mecz remisując z drużyną gospodarzy 0:0. Ostatni mecz rozegrany został z drużyną Szkółki Piłkarskiej Trzciana, który zakończył się wynikiem 1:2 – niestety naszą przegraną. Pomimo, iż II miejsce było prawie w zasięgu ręki ostatecznie chłopcy z Szóstki zakończyli turniej na miejscu IV.

Tym razem na szczególną pochwałę zasłużyła formacja defensywna drużyny (Mariusz Dybaś, Dawid Domasławski, Wiktor Wanat) która zagrała z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem zostawiając na boisku wiele siły i zdrowia.

Rodzicom dziękujemy za zorganizowanie dojazdu, a wszystkim zawodnikom za sportową walkę przez cały turniej – walkę do samego końca!

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE