Na drogach

Bieździadka: podczas manewru zawracania doszło do zderzenia się pojazdów

Jedna osoba trafiła do jasielskiego szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło przed południem na drodze powiatowej w miejscowości Bieździadka (gmina Kołaczyce). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wypadek w Bieździedzy
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x7)
Wypadek w Bieździadce Wypadek w Bieździadce

Wypadek w Bieździadce Wypadek w Bieździadce

Wypadek w Bieździadce Wypadek w Bieździadce

Około godziny jedenastej na drodze powiatowej nr 1837R Kołaczyce – Sieklówka – Lubla doszło do zderzenia samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierująca samochodem osobowym Fiat Seicento jechała od strony Kołaczyc. W trakcie podejmowania manewru zawracania w rejonie zatoki autobusowej nie upewniła się, czy nie jest wyprzedzana przez jadący za nią samochód osobowy Peugeot 306 kierowany przez 54-letniego mężczyznę. Doszło do zderzenia się pojazdów.

Siłą uderzenia Fiat został zepchnięty z jezdni do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w betonowy słup wysokiego napięcia. Kierująca nim 30-letnia kobieta doznała urazu głowy i została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich pozostała na obserwacji.

Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń ciała.

Policjanci ustalili, że kierowcy byli trzeźwi.

Na miejscu pracował policyjny technik, który dokonał oględzin uszkodzonych pojazdów, wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ślady na jezdni, co pozwoli na dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku.

Przez ponad godzinę pas jezdni w kierunku Kołaczyc był zablokowany, a ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

Do likwidacji skutków zdarzenia zostały zadysponowane również dwa zastępy straży pożarnej: z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaśle (GBA) i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Kołaczycach (samochód ratownictwa technicznego).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE