Na drogach

Bieździedza: samochód wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło przed godziną dziewiątą w miejscowości Bieździedza (gmina Kołaczyce). Samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Kierująca pojazdem trafiła do szpitala.

Zdarzenie drogowe w Bieździedzy
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x5)

Najbliżej miejsca zdarzenia byli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, którzy zabezpieczali miejsce wypadku na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania skierował tam samochód ratownictwa technicznego oraz średni samochód ratowniczo-gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach (jednostki włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego).

Jak udało nam się ustalić, kierująca samochodem osobowym Ford Mondeo, jadąc od strony Bieździedzy w kierunku Kołaczyc, prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do panujących na jezdni warunków atmosferycznych i na łuku drogi straciła panowanie nad kierownicą. Pojazd wpadł w poślizg, wjechał na chodnik i z całym impetem uderzył lewą stroną w betonowe ogrodzenie prywatnej posesji.

Na skutek zdarzenia kierująca pojazdem doznała obrażeń głowy oraz ogólnych potłuczeń ciała i została zabrana przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, gdzie pozostała na obserwacji.

Policjanci ustalili, że 36-letnia mieszkanka gminy Kołaczyce była trzeźwa.

Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej nr 1837R relacji Kołaczyce – Sieklówka – Lubla, na pograniczu miejscowości Nawsie Kołaczyckie i Bieździedza.

Zdarzenie drogowe w Bieździedzy
Zdarzenie drogowe w Bieździedzy
Zdarzenie drogowe w Bieździedzy
Zdarzenie drogowe w Bieździedzy

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE