Na drogach

„Ciężarówka” na boku sparaliżowała ruch w Nowym Żmigrodzie

Przez ponad cztery godziny całkowicie zablokowana była droga wjazdowa do Nowego Żmigrodu od strony Jasła. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą nie dostosował prędkości do panujących na jezdni warunków atmosferycznych, w wyniku czego pojazd przewrócił się na bok. Mężczyzna trafił do jasielskiego szpitala.

WYPADEK
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 17:30. Ze wstępnych informacji wynika, że ciągnik siodłowy marki Renault z naczepą jechał od strony Gorlic. W Nowym Żmigrodzie kierujący pojazdem nie zachował należytych środków ostrożności, w wyniku czego cały zestaw wpadł w poślizg na oblodzonej jezdni i przewrócił się na lewy bok. Uszkodzona została biegnąca obok trakcja linii telekomunikacyjnej.

Zablokowane zostało skrzyżowanie łączące drogi wojewódzkie nr: 992 relacji Jasło – Nowy Żmigród – Ożenna – Granica Państwa i 993 relacji Gorlice – Nowy Żmigród – Dukla.

W zdarzeniu ucierpiał kierowca „ciężarówki”. Mężczyzna został zabrany przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Po wykonaniu niezbędnej diagnostyki u 28-latka stwierdzono uraz barku.

Podczas kilkugodzinnej akcji zastępy straży pożarnej musiały zabezpieczyć uszkodzony zbiornik z paliwem przed jego wybuchem i potencjalnym wyciekiem do środowiska, a następnie wypompować pozostałości do specjalnych pojemników. Dużo czasu pochłonęło przeładowywanie płyt betonowych przewożonych na przyczepie. Ostatnią fazą akcji było postawienie zestawu na kołach przy pomocy specjalistycznego podnośnika oraz odblokowanie jezdni.

Na miejscu pracowały cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skalnika.

Policyjna grupa zabezpieczała ślady powstałe w wyniku wypadku. Dokładne okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE