Na drogach

Czołowe zderzenie w Kołaczycach: trzy osoby poszkodowane

Trzy osoby trafiły do jasielskiego szpitala po wypadku, do którego doszło nad ranem w Kołaczycach. Na łuku jezdni doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Przez kilka godzin droga krajowa nr 73 prowadząca z Jasła w kierunku Pilzna była w tym miejscu całkowicie zablokowana. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Wypadek w Kołaczycach
Skutki wypadku w Kołaczycach. Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Więcej zdjęć z miejsca wypadku w naszej FOTOGALERII

Do wypadku doszło około godziny 7:40, na ulicy burmistrza Wiejowskiego w Kołaczycach (krajowa „73”). Policjanci, na podstawie oględzin uszkodzonych pojazdów oraz rozmów z uczestnikami zdarzenia, wstępnie ustalili jego przebieg. – Kierująca Fordem C-Max jechała w kierunku Jasła. Na łuku drogi kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewy pas ruchu i zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym Peugeotem 406. – poinformował podkom. Łukasz Gliwa, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle.

W wypadku ucierpiały trzy osoby: kierująca i pasażer z Forda C-Max (małżeństwo w wieku 53 i 56 lat) oraz 39-letni kierowca Peugeota 406. – Po badaniu dwie osoby pozostały na dalszym leczeniu w szpitalu, czyli kierująca Fordem i jej pasażer. Natomiast kierowca Peugeota nie doznał poważnych obrażeń ciała. Po udzieleniu mu pomocy medycznej został zwolniony do domu. – powiedział Gliwa.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do akcji ratowniczej zostały zadysponowane trzy zespoły ratownictwa medycznego, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (GBA, SRt), dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach (GBA, SLRt) oraz policjanci ruchu drogowego.

Policyjni technicy dokonali oględzin miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów, zabezpieczyli ślady powstałe w wyniku zderzenia się obu pojazdów oraz wykonali dokumentację fotograficzną celem wykonania dalszych czynności wyjaśniających przyczyny i okoliczności wypadku.

Około godziny 11:40 droga krajowa nr 73 została udrożniona w tym miejscu i w chwili obecnej ruch odbywa się bez przeszkód po obu pasach jezdni.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE