Informacje

Dramat w Woli Dębowieckiej: dwie osoby śmiertelnie zatruły się tlenkiem węgla

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch osób w Woli Dębowieckiej w powiecie jasielskim. Mieszkające w murowanym domu małżeństwo prawdopodobnie zatruło się tlenkiem węgla.

Śmiertelne zaczadzenie w Woli Dębowieckiej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Dziś, około godz. 11.40 jasielska Policja została powiadomiona o znalezieniu dwóch starszych osób w domu w Woli Dębowieckiej. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził ich zgon. 80-letniego mężczyznę i 75-letnią kobietę znalazł rano ich syn. Małżeństwo mieszkało w murowanym domu ogrzewanym piecem węglowym i kaflowym. Obecny na miejscu biegły lekarz sądowy stwierdził, że prawdopodobną przyczyną śmierci było zaczadzenie. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że tlenek węgla wydostaje się podczas użytkowania urządzeń grzewczych z nieszczelnych przewodów kominowych, zatkanych przewodów wentylacyjnych i niewłaściwie użytkowanych i konserwowanych pieców. Rozpoczął się sezon zimowy, sezon intensywniejszego użytkowania takich właśnie urządzeń.

Pamiętajmy zwłaszcza teraz o zleceniu specjalistycznym firmom sprawdzenia sprzętu grzewczego i przygotowanie go do sezonu. Nie róbmy takich przeglądów sami. Sprawność tych elementów decyduje o tym, że do naszego domu nie dostanie się niepostrzeżenie tlenek węgla, bezwonny, cichy zabójca.

(KWP w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE