Sport | rekreacja | turystyka

Drużyna UKS 6 Jasło wygrywa turniej „PBS Igloopol CUP”

W niedzielę (09.12) drużyna UKS 6 Jasło rocznik 2002 uczestniczyła w cyklicznym turnieju „PBS Igloopol CUP” organizowanym corocznie przez nasz zaprzyjaźniony klub Igloopol Dębica.

UKS Szóstka Jasło rocznik 2002
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Do rozgrywek przystąpiliśmy może nie jako jedyny faworyt, ale na pewno jeden z głównych pretendentów do zdobycia pierwszego miejsca. Ponieważ przez dwa kolejne lata to my właśnie wygraliśmy ten turniej. W fazie eliminacyjnej w naszej grupie znalazły się drużyny: Soccer Ropczyce, DAP Dębica oraz Tarnovia Tarnów. W tej fazie rozgrywek nasi chłopcy uzyskali następujące wyniki:

UKS 6 Jasło – Soccer Ropczyce 1 : 0
UKS 6 Jasło – DAP Dębica 1 : 0
UKS 6 Jasło – Tarnovia Tarnów 0 : 1

Dzięki wygranym w dwóch pierwszych meczach, zapewniliśmy sobie wyjście z grupy na pierwszym miejscu. W półfinale trafiamy na gospodarza turnieju, ekipę Igloopolu Dębica. Chłopcy przystąpili do tego spotkania bardzo skoncentrowani, ponieważ stawką meczu było wejście do grona trzech zespołów, które powalczą o miejsca na podium. Mecz układa się po naszej myśli i wygrywamy pewnie 2:0.

UKS 6 Jasło – Igloopol Dębica 2 : 0

Jesteśmy w ścisłym finale, do którego awansowały również drużyny Orlika Ulanów oraz LKS Głowaczowa. Ta ostatnia drużyna choć mniej znana, okazała się bardzo dobra, z dużym potencjałem na przyszłość. Dzięki wysokiej wygranej z Orlikiem Ulanów i remisem właśnie z drużyną z Głowaczowej wygrywamy turniej i po raz trzeci z rzędu zdobywamy puchar „PBS Igloopol CUP”.

UKS 6 Jasło – Orlik Ulanów 4 – 0
UKS 6 Jasło – LKS Głowaczowa 0 – 0

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. UKS 6 Jasło
2. LKS Głowaczowa
3. Orlik Ulanów
4. Igloopol Dębica I
5. Tarnovia Tarnów
6. Krakus Nowa Huta
7. Soccer Ropczyce
8. Stal Stalowa Wola
9. Czarni Jasło
10. DAP Dębica
11. Igloopol Dębica II
12. Czarnovia Czarna

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik UKS 6 Jasło Szymon Dziadosz.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Łukasz Lepucki, Michał Rakoczy, Szymon Dziadosz, Arkadiusz Baran, Karol Szydło, Jakub Bałon, Kacper Igielski, Maciej Setlik, Dawid Jajko, Bartosz Stasz, Wojciech Kasowicz, Stanisław Władyka.

Gratulacje dla całej drużyny za bardzo dobrą grę i wolę walki. Podziękowania dla rodziców za mocny doping, oraz pomoc w zapewnieniu transportu.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE