Kultura | rozrywka | edukacja

Kalendarz Jasielski 2013 pod choinkę

W pierwszych dniach grudnia ukazał się wydawany przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego „Kalendarz Jasielski 2013”. Wydawany nieprzerwanie przez 21 lat jest znany wielu mieszkańcom Jasła i powiatu.

Okładka nowego kalendarza
(Kliknij, aby powiększyć)

W kalendarium zamieściliśmy najważniejsze wydarzenia ostatnich 2 lat, a w części kalendarzowej przypominamy ważne rocznice z historii naszego Jasła. Niewątpliwym atutem kalendarza jest obszerna część informacyjna, w której można znaleźć aktualne adresy i telefony do ważnych instytucji, urzędów, przedszkoli, szkół, przychodni, oddziałów szpitalnych i hoteli. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom mieszkańców, edycja 2013 została poszerzona o adresy e-mail. W chwili obecnej powstało wiele nowych firm przewozowych, których telefony również zamieściliśmy w naszym wydawnictwie, a także działające obecnie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Nie mogło w kalendarzu zabraknąć miejsca dla obecnych w naszym życiu mediów i instytucji kultury. Nowe, sprawdzone przepisy kulinarne pozwolą nam zaistnieć również na waszych stołach.

Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o Stowarzyszeniu zamieściliśmy informację o naszej działalności, a także deklarację członkowską. Zachęcamy również do kontaktu z nami na naszej stronie internetowej oraz do wpłat 1% na rzecz Stowarzyszenia. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczamy na działalność statutową, w tym wydawniczą związaną z Jasłem i regionem. Wydawanie Kalendarza jest możliwe dzięki wsparciu wielu jasielskich firm, które zamieszczają u nas swoje reklamy i właśnie im chcemy podziękować w tym miejscu.

Nowy zespół redakcyjny pragnie podziękować dotychczasowej redaktor Felicji Jałosińskiej, której wielkie zaangażowanie pozwalało wydawać Kalendarz Jasielski przez tyle lat. Pragniemy by zaktualizowany Kalendarz Jasielski 2013 stał się kalendarzem każdego jaślanina.

Kalendarz można zakupić w „Księgarni u Jacka”, Miejskiej Bibliotece Publicznej, siedzibie Stowarzyszenia w JDK w poniedziałek, środę, czwartek od 10 do 13 oraz wtorek od 14-18. Dla naszych sympatyków spoza Jasła wysyłamy kalendarz za zaliczeniem pocztowym.

Szczegóły: www.jasloiregion.pl oraz adres e-mail: poczta@jasloiregion.pl.

Ewa Pietraszek

SŁOWA KLUCZOWE