Kultura | rozrywka | edukacja

Legendy ponad granicami – kolejny projekt MBP

Którędy biegną szlaki legend Jasielszczyzny? Niezwykle miło nam poinformować, że projekt „HAPPY legEND”, realizowany w zeszłym roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przez grupę młodzieży MAKAMZA przekracza granice i w 2013 roku będzie kontynuowany wraz z grupą młodzieży ze Svidnika na Słowacji.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Biblioteka wraz z młodzieżą zaangażowaną w działania projektowe, kończy bieżący rok dobrą wiadomością z Narodowej Agencji Programu Młodzież w Działaniu, która pozytywnie rozpatrzyła wniosek na polsko-słowacką wymianę „Youth Story”. W styczniu 2013 rozpocznie się w MBP Jaśle projekt, który poprzez legendy polsko-słowackiego pogranicza będzie pomagał w poznaniu kultury i zwyczajów sąsiednich krajów oraz pogłębiał ideę integracji i obywatelstwa europejskiego. Partnerem Biblioteki jest Podduklianskie Osvetove Stredisko w Svidniku na Słowacji.

O szczegółach projektu będziemy informować na bieżąco, ale już dziś zachęcamy do przypomnienia sobie już odkrytych legendowych szlaków (http://strona.mbp.jaslo.pl/upload/File/makamza%20legenda%20prawdziwa.pdf) i kolejnej wspólnej projektowej wyprawy.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE