Kultura | rozrywka | edukacja

Mikołajki z Caritasem: radość obdarowywania

Kilkaset dzieci, które wraz z opiekunami przyszły w środę (5 bm.) do Jasielskiego Domu Kultury, otrzymało paczki od Mikołaja jasielskiego Okręgu Caritas.

Mikołaj z Caritas
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Mikołaj, spóźniony o kilka minut (przez renifery, które nie zdążyły zmienić kopytek na zimowe i ślizgały się na zakrętach), sprawił maluchom tym większą radość, że nie został wzorem poprzednich lat na scenie, tylko zszedł na widownię. Dzieciaki powitały go z takim entuzjazmem, że trudno ocenić, czy możliwość „przybicia piątki” z Mikołajem nie była większą frajdą niż paczki, którymi na zakończenie spotkania zostały obdarowane.

Dodatkową atrakcją spotkania z Mikołajem był występ młodziutkich wokalistów i recytatorów JDK, przygotowanych przez Ewę Grzebień i Helenę Gołębiowską z JDK.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej Okręg Jasło organizuje mikołajki dla dzieci z mniej zamożnych rodzin z miasta i okolic od kilkunastu lat. Do akcji zbierania funduszy włącza się szereg ludzi dobrej woli. W tym roku przygotowanie 1100 paczek było możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Jaśle i MOPS (13 tys. zł) oraz środkom własnym Caritas (8 tys. zł).

W kweście na paczki, zorganizowanej 1 listopada br. przy bramach cmentarzy uczestniczyły m.in. panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego parafii p.w. WNMP (fara) i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas. Jak zwykle zbiórkę przeprowadziły również przedszkola uczestniczące w przeglądzie „Jesień nie musi być smutna” organizowanym przez PM nr 3 w Jaśle.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE