Kultura | rozrywka | edukacja

Mikołajowo-zimowe zabawy z „Mikołajkiem”

Jak sprawić by mikołajowe worki napełniły się po brzegi prezentami i śniegowymi kulami, przekonali się mali uczestnicy „Mikołajków z Mikołajkiem” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Mikołajki z Mikołajem
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Zainspirowani pomysłowością pewnego sympatycznego łobuziaka, głównego bohatera serii książek R. Goscinnego i J. Sempe zabawy mieliśmy co niemiara. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęliśmy głośnym czytaniem, a żywiołowa wizyta Mikołajka u Ananiasza o której usłyszeliśmy wniosła na nasze twarze wiele uśmiechu i zaskoczenia pomysłowością wesołego chłopca otoczonego gromadką przyjaciół. Chcąc dorównać sympatycznemu bohaterowi także i my sprawdziliśmy swoje siły pomagając Mikołajkowi jak najszybciej napełnić worki z prezentami papierowymi śnieżynkami, powstały również barwne rysunki najbardziej wyczekiwanych przez nas prezentów, które zafascynowały wszystkich.

Mali uczestnicy spotkania obdarowani zostali słodyczami, a każda grupa przedszkolna otrzymała w prezencie książkę. W spotkaniu w ramach „Mikołajków z Mikołajkiem” wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 i Prywatnego Bajkowego Przedszkola. „Mikołajki z Mikołajkiem” odbywają się corocznie z inicjatywy Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Organizowane są przez różne instytucje kultury w całej Polsce.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE