Na drogach

Na Górce Klasztornej: kolizja trzech samochodów osobowych

Na Górce Klasztornej doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, w wyniku czego jedna osoba została poszkodowana i odwieziona przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

Kolizja na Grunwaldzkiej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Kolizja na Grunwaldzkiej Kolizja na Grunwaldzkiej

Kolizja na Grunwaldzkiej Kolizja na Grunwaldzkiej

Kolizja na Grunwaldzkiej Kolizja na Grunwaldzkiej

Kolizja na Grunwaldzkiej Kolizja na Grunwaldzkiej

Kolizja na Grunwaldzkiej Kolizja na Grunwaldzkiej

W poniedziałek około godziny 9:30 służby ratownicze zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic: Klasztornej i Grunwaldzkiej w Jaśle, z udziałem trzech samochodów osobowych.

Dariusz Łaba, zastępca dowódcy zmiany z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle relacjonuje: – W chwili przybycia na miejsce stwierdziliśmy, że zostały uszkodzone trzy samochody. Osoby były przytomne, poza pojazdami. Nasze działania polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów. Z informacji, które uzyskaliśmy, Citroen wyjechał z drogi podporządkowanej i wtedy doszło do zderzenia.

Z pierwszych informacji przekazanych nam przez policjantów wynika, że kierujący samochodem Citroen Berlingo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na ulicę Grunwaldzką, wymusił pierwszeństwo na jadącym od strony centrum miasta samochodzie osobowym Subaru Legacy. W wyniku uderzenia pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu i tam został uderzony w bok przez jadącego prawidłowo Opla. Siła uderzenia była tak mocna, że Subaru „wypadł” z drogi i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

Na miejsce zdarzenia, obok dwóch zastępów strażackich, zostały zadysponowane dwa zespoły ratownictwa medycznego. Do szpitala został zabrany kierujący Oplem mężczyzna. Po wykonaniu niezbędnej diagnostyki nie stwierdzono u niego poważnych urazów, w związku z czym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję i nałożyli na jej sprawcę mandat karny.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Przez godzinę ruch w tym miejscu był całkowicie zablokowany.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE