Kultura | rozrywka | edukacja

„Na nutę kantyczek”: rozśpiewane przedszkolaki

Od występów przedszkolaków rozpoczął się w poniedziałek (10 bm.) 18. już Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, organizowany przez Jasielski Dom Kultury. Konkursowe jury obejrzało 25 prezentacji, przyznając 5 równorzędnych nagród i 5 wyróżnień.

Na nutę kantyczek - przedszkolaki
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Maluchy jak zwykle z wielkim z przejęciem śpiewały kolędy i pastorałki, wzbudzając aplauz zasiadających na widowni rówieśników i ich opiekunów.

Komisja konkursowa w składzie: Elwira Szpak (pianistka ,nauczyciel PSM I st. w Jaśle), Jolanta Jaracz (muzyk, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle) i Wojciech Nowicki (muzyk, instruktor Jasielskiego Domu Kultury) nagrodziło: zespół „Żabki” (Przedszkole Miejskie nr 10 w Jaśle), Aleksandrę Haduch (PM nr 10 w Jaśle), zespół ”Krasnale”(PM nr 13 w Jaśle), Norberta Skubę i zespół ”Motylki” (PM nr 6 w Jaśle) oraz zespół „Pastuszki” (PM nr 6 w Jaśle).

Wyróżnieni zostali: zespół ”Gwiazdeczki” (PM nr 3 w Jaśle), Karolina Polak (PM nr 10 w Jaśle), Iga Kosicka i zespół „Bajkowe nutki” (Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle), Iga Kwarciany (PM nr 13 w Jaśle) oraz Zofia Preisner (Jasielski Dom Kultury).

Kolejne prezentacje tegorocznego przeglądu odbędą się w piątek (14 grudnia br.) o godz. 9. Wezmą w nich udział zakwalifikowani do konkursu na podstawie nadesłanych nagrań uczniowie z województw podkarpackiego i małopolskiego. Jurorzy ocenią występy w trzech kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz w dwóch kategoriach artystycznych: zespołów i solistów.

Nagrodzeni z każdej grupy wystąpią w koncercie laureatów 12 stycznia (sobota) przyszłego roku o godz. 16. w Jasielskim Domu Kultury. Podczas tego koncertu odbędzie się również uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE