Kultura | rozrywka | edukacja

Na wystawę do starostwa: rocznica święceń kapłańskich arcybiskupa Tokarczuka

Starosta Jasielski zaprasza do zapoznania się z prezentowaną w Starostwie Powiatowym w Jaśle wystawą poświęconą Jego Ekscelencji Księdzu Arcybiskupowi Ignacemu Tokarczukowi.

Zapowiedź

Ekspozycja pt. „Arcybiskup Ignacy Tokarczuk – 70. Rocznica Święceń Kapłańskich” została przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego. Składają się na nią fotografie i dokumenty przedstawiające życie Księdza Arcybiskupa od jego narodzin, przez dorastanie, studia, drogę do kapłaństwa, objęcie rządów w diecezji przemyskiej. Duża część wystawy prezentuje działalność Księdza Arcybiskupa Tokarczuka jako budowniczego kościołów, dzięki której zasłynął w całym kraju.

Jest to już kolejna wystawa prezentowana w Starostwie Powiatowym w Jaśle. Wcześniej można było oglądnąć ekspozycje szopek bożonarodzeniowych, wystawy fotografii „90. rocznica Odzyskania Niepodległości”, „Katyń. Zbrodnia, która miała być zapomniana”, a w maju tego roku „Jan Paweł II w świecie nauki”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wystawę można obejrzeć do końca stycznia na trzecim piętrze w korytarzu Starostwa Powiatowego w Jaśle. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który przybliża sylwetkę ważnej dla Kościoła w Polsce i na Podkarpaciu osoby.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE