Na drogach

Pod Tarnowcem dachował Fiat Panda

Na lokalnej drodze między Czeluśnicą, a Tarnowcem doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego. Na śliskiej nawierzchni jezdni kierowca prawdopodobnie utracił kontrolę nad kierownicą, w wyniku czego pojazd dachował. Mężczyzna trafił do szpitala.

Dachowanie w Tarnowcu
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Dachowanie w Tarnowcu
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Zdarzenie miało miejsce około godziny 16:45, na drodze powiatowej nr 1887R Czeluśnica – Tarnowiec. Na odcinku drogi łączącej obie miejscowości doszło do dachowania samochodu osobowego Fiat Panda. Kierowca pojazdu prawdopodobnie wpadł w poślizg na ośnieżonej i oblodzonej w tym miejscu nawierzchni jezdni.

Do akcji ratowniczej zadysponowano: dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowcu (jednostka z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego), specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Jasła oraz funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Tarnowcu.

Mężczyzna z niegroźnymi dla życia czy zdrowia potłuczeniami ciała został zabrany przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, gdzie po wykonaniu diagnostyki medycznej nie stwierdzono u niego poważnych urazów czy złamań. Samochodem podróżował sam, był trzeźwy.

Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję drogową.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE