Informacje

Śmiertelnie postrzelił konkubinę

Policja i prokuratura w Jaśle ustalają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w gminie Kołaczyce w powiecie jasielskim. Wstępne ustalenia wskazują, że 41-letni mężczyzna śmiertelnie postrzelił swoją konkubinę. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego, przebywa on w policyjnym areszcie.

Zatrzymany mężczyzna
Fot. © KPP JASŁO

To zdarzenie rozegrało się wczoraj po południu w jednym z domów we wsi Sieklówka. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że około godz. 18, 41-letni mężczyzna postrzelił z nielegalnie posiadanej broni palnej swoją konkubinę. Kobieta wskutek doznanych obrażeń zginęła na miejscu. Strzał usłyszała będąca w domu matka mężczyzny, która o zdarzeniu powiadomiła sąsiada, a ten służby ratownicze. Interweniujący policjanci zatrzymali podejrzewanego o śmiertelne postrzelenie. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał prawie 2 promile. Trafił do policyjnego aresztu.

Na miejscu zdarzenia pod kierunkiem prokuratora pracowali do późnych godzin nocnych funkcjonariusze z grupy operacyjno – śledczej. W czynnościach uczestniczył również biegły lekarz sądowy. Zwłoki 40-letniej kobiety decyzją prokuratura zostały zabezpieczone w prosektorium.

Trwa śledztwo w tej sprawie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE