Sport | rekreacja | turystyka

Turniej rocznika 2000 w Pleśnej: UKS „Szóstka” Jasło na podium

W sobotę (08.12) rozegrany został turniej w Pleśnej. W turnieju wzięły udział: Wisła Kraków, AP21, Stadion Śląski, Tarnovia, OKOCIMSKI, UKS Wolanin, Igloopol, DAP Dębica, UKS Pleśna oraz UKS Szóstka Jasło.

UKS Szóstka Jasło rocznik 2000
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Jasielska drużyna zagrała cztery mecze grupowe:
Szóstka – Igloopol 0:1
Szóstka – Wolanin 3:0
Szóstka – Tarnovia 4:0
Szóstka – AP 21 1:0

Ostatni mecz grupowy rozegrany z Akademią Piłkarska 21 był szczególnie emocjonujący. Drużyny podeszły do spotkania bardzo skoncentrowane zwracając szczególną uwagę na obronę. W 3 minucie SZÓSTCE udało się strzelić bramkę i tym wynikiem zakończył się ostatni mecz grupowy. Dzięki zwycięstwu jasielska drużyna zakończyła rywalizację grupową na pierwszym miejscu i w półfinale przyszło jej się zmierzyć z Stadionem Śląskim. Po emocjonującym meczu Szóstka zwycięża 2:1.

W drugim półfinale AP21 pokonuje Wisłę Kraków tak więc po raz kolejny przyszło grać z drużyną reprezentującą Akademię Piłkarską firmowaną przez Frankowskiego i Szymkowiaka. Ten mecz w odróżnieniu od grupowego spotkania Akademia rozpoczyna od agresywnych ataków i w 3 minucie AP21 zdobywa prowadzenie. Po minucie Szóstka wyrównuje, a mecz rozpoczyna się na nowo. Szóstka raz po raz groźnie atakuje przeciwników niestety piłka zamiast trafić do siatki pechowo obija się o spojenia lub słupka. Obie drużyny grały bardzo ofensywnie zmuszając bramkarzy do wielu interwencji.

Mecz zakończył się wynikiem remisowym i o wyniku spotkania decydują rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy AP21.

Drużyna UKS SZÓSTKA Jasło pokazała świetny futbol. Połączenie wyszkolenia technicznego z ambicją i dyscypliną taktyczną zaowocowało dobrym wynikiem. Drużyna reprezentująca szkółkę Artura Tomaszewskiego po raz kolejny udowodniła, że z powodzeniem może rywalizować z renomowanymi przeciwnikami, a talentów piłkarskich w Jaśle nie brakuje, wystarczy dać im szansę gry.

Kolejność końcowa:
1. AP21
2. UKS Szóstka Jasło
3. Wisła Kraków
4. Stadion Śląski
5. Igloopol
6. DAP Dębica
7. Tarnovia
8. Okocimski
9. Wolanin
10. UKS Pleśna

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został zawodnik SZÓSTKI – Kacper SZURA.

Drużyna wystąpiła w składzie: Paweł Kiszka, Kacper Szura, Patryk Korneusz, Kamil Piątkowski, Norbert Sajdak, Gabriel Gierlasiński, Mateusz Cyntler, Jalub Grzegorczyk, Daniel Cyran, Kacper Jędrusik i Szymon Blezień.

Gratulacje dla drużyny i trenera – Pawła Kasprzyka.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE