Sport | rekreacja | turystyka

UKS „Szóstka” gospodarzem turnieju halowego rocznika 2003

W sobotę (01.12) odbył się drugi turniej z cyklu Jasło 2012 organizowany przez UKS 6 Jasło. Po ubiegłotygodniowym turnieju rocznika 2004 przyszła kolej na rocznik 2003.

UKS Szóstka Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU
UKS Szóstka Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

W turnieju wystąpiły drużyny rozstawione w trzech grupach po cztery drużyny w każdej. Nasz klub wystawił tym razem dwie drużyny. Pierwszy skład wystąpił w grupie A, a za przeciwników miał Mosir Mielec, Tarnovię Tarnów i 16 Przemyśl. Druga drużyna, która była w większości złożona z zawodników, dla których był to debiut w poważnym turnieju, zagrała w grupie C z Ziomkami Rzeszów, Igloopolem Dębica i Juniorem Łańcut.

Na rozpoczęcie turnieju zagrała Szóstka I, a za przeciwnika miała Mosir Mielec i po bramkach Kacpra Rogowskiego i Wiktora Majewskiego wygrywamy 2-1. Następnie przyszła kolej na mecz naszej drugiej drużyny UKS 6 II z Ziomkami Rzeszów, który mimo ambitnej walki przegrywamy 0-3. W drugiej kolejce gramy z 16 Przemyśl i dzięki bramką Kacpra Rogowskiego, Wiktora Majewskiego i Alana Szerląga wygrywamy 3-0, natomiast UKS 6 II gra z Igloopolem Dębica i niestety przegrywa 0-3. Ostatnia kolejka to już mecz z Tarnovią, w którym chłopcy już pewni awansu z pierwszej pozycji grają spokojnie i remisują 0-0. Ostatni mecz grupowy naszej „dwójki” to mecz z Łańcutem i porażka 0-3.

W fazie finałowej UKS 6 I znajduje się w grupie grającej o miejsca od 1-3 z Glinikiem Gorlice i niespodziewanie Juniorem Łańcut, a UKS 6 II w grupie drużyn walczących o miejsca 10-12 z Czarnymi Jasło i Tarnovią Tarnów.

Niestety druga drużyna mimo bardzo ambitnej walki przegrywają kolejne dwa mecze odpowiednio 0-2 i 0-1 i zajmuje ostatnie 12 miejsce turnieju.

Dużo większe emocje były w meczach o pierwsze miejsca turnieju i tak już pierwszy mecz miedzy UKS 6 I, a Glinikiem Gorlice mógłby być ozdobą nie jednego turnieju, a wola walki obu drużyn była bardzo duża. Najpierw na prowadzenie wychodzi Glinik, ale szybko zdobyta bramka Bartka Kafla doprowadza do remisu, a następnie gol Wiktora Majewskiego wyprowadza nas na prowadzenie 2-1. Niestety w końcówce meczu w zamieszaniu podbramkowym tracimy gola i mecz kończy się remisem 2-2.

Drugi mecz fazy finałowej Glinika z Łańcutem kończy się wynikiem 1-0 i o wygranej całego turnieju będzie decydował ostatni mecz między UKS 6 I, a Łańcutem. Mecz po golu Kacpra Rogowskiego kończy się naszą wygraną tylko 1-0 i do wyłonienia zwycięzcy turnieju potrzebne są rzuty karne między Glinikiem, a UKS 6. Próbę nerwów lepiej wytrzymali koledzy z Gorlic i to oni wygrali 2-0 i zostali zwycięzcami całego turnieju.

Nasze drużyny wystąpiły w następujących składach:

UKS 6 Jasło I: Kacper Warchoł, Wiktor Majewski, Kacper Rogowski, Dawid Nachman, Grzegorz Sarnecki, Mikołaj Pezda, Bartek Kafel i Alan Szerląg.

UKS 6 Jasło II: Kuba Kosiba ,Mikołaj Kiełbasa, Igor Wanat, Jakub Kosik, Michał Urban, Marcel Witkoś, Maks Kołeczek i Kamil Słowik.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Glinik Gorlice
2. UKS 6 Jasło I
3. Junior Łańcut
4. 16 Przemyśl
5. Stal Rzeszów
6. Igloopol Dębica
7. Sandecja Nowy Sącz
8. Ziomki Rzeszów
9. MOSiR Mielec
10. Czarni Jasło
11. Tarnovia Tarnów
12. UKS 6 Jasło II

Najlepszy bramkarz turnieju – Sierota Kacper – Sandecja Nowy Sącz
Król strzelców turnieju – Socha Maciej – Glinik Gorlice
Najlepszy zawodnik turnieju – Kafle Bartek – UKS 6 Jasło I

W imieniu wszystkich zawodników, trenera i kierownika rocznika 2003 UKS SZÓSTKA Jasło chciałbym podziękować rodzicom za wzorowe przygotowanie turnieju pod względem organizacyjnym jak i zapewnienie poczęstunku dla przyjezdnych na turniej gości i to tylko dzięki WASZEMU zaangażowaniu ten turniej mógł się odbyć.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE