Kultura | rozrywka | edukacja

W MDK-u: pokaz filmów krótkometrażowych (zapowiedź)

Future Shorts to największa na świecie platforma prezentacji i promocji filmów krótkometrażowych. Powstała w roku 2003 i cały czas się rozwija, zdobywając coraz większe uznanie w oczach publiczności, twórców, przemysłu filmowego oraz mediów.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Katalog filmów dostępnych w dystrybucji Future Shorts tworzony jest bardzo starannie, filmy wybierane są spośród propozycji prezentowanych na licznych międzynarodowych festiwalach, jak również z dużej liczby zgłoszeń bezpośrednich.

W listopadzie i grudniu w wybranych kinach, klubach i galeriach na terenie całej Polski prezentowana jest kolejna odsłona Festiwalu Future Shorts: Jesień 2012, podczas której poznamy jasne i ciemne strony życia mieszkańców wielkich metropolii m.in.: Nowego Jorku, Londynu i Kairu. Zobaczymy film ‘Rite’ w reżyserii Michaela Pearce’a pokazujący trudną relację między ojcem i synem, nominowany do nagrody BAFTA; futurystyczną baśń „The Black Balloon” zrealizowaną przez braci Bena i Joshuę Safdie, nagrodzoną w Sundance Short Filmaking Award; rozmowę sfilmowaną w kairskiej kawiarni przez Ritesha Bafrę, wyróżnioną przez Jury na Festiwalu w Tribece. W jesiennym programie znajdzie się również „Auf Der Strecke” (‘On the line’) Reto Caffiego, opowiadający o niespełnionej miłości, podglądaniu i poczuciu winy – jeden z najlepszych krótkich filmów ostatnich lat – nagrodzony na ponad 50 festiwalach na całym świecie; a także dokument Ariela Schulmana i Henry’ego Joosta (twórców Catfish) “A Brief History of John Baldessari” przedstawiający sylwetkę znanego amerykańskiego artysty Johna Baldessari, w którym naratorem jest sam Tom Waits.

Wszystkich serdecznie zapraszamy 20 grudnia (czwartek) 2012 r. o godzinie 18.30 do Młodzieżowego Domu Kultury. Wstęp: bezpłatny.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE