Kultura | rozrywka | edukacja

Fajerwerki obwieściły Nowy Rok

Trzy godziny dobrej zabawy przy muzyce, tańce, konkursy z nagrodami, noworoczne życzenia, efektowny pokaz sztucznych ogni, jasielskie kalendarzyki z groszem na szczęście, a na zakończenie konkurs ekologiczny. Tak setki jaślan powitały na rynku Nowy 2013 Rok.

Sylwester 2012/2013 na Rynku
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Zabawę, do której wciągnięte zostało zarówno młodsze jak i starsze pokolenie, poprowadziła dwójka aktorów krakowskich scen: Grażyna Hojdus i Marian „Dudek” Bodziony, a specjalizujący się w coverach zespół „315” z Zabrza został ciepło przyjęty przez świetnie bawiącą się publiczność, która razem z wokalistami śpiewała znane przeboje i nie pozwoliła artystom zejść ze sceny, zorganizowanej na schodach Urzędu Miasta, bez bisów. Scena ta i zebrana przed nią publiczność była też świadkiem niezwykłego wydarzenia. Mieszkaniec jednej z podjasielskich miejscowości poprosił na niej swą wybrankę o rękę, co zostało entuzjastycznie przyjęte zarówno przez ukochaną jak i wszystkich obecnych.

Tuż przed północą, wszystkim mieszkańcom Jasła i powiatu jasielskiego noworoczne życzenia spełnienia wszystkich marzeń i planów, złożyli zastępcy burmistrza Leszek Znamirowski i Antoni Pikul.

Potem było wspólne odliczanie ostatnich sekund mijającego roku, po którym niebo rozbłysło feerią barw. Kaskady iskier, kolorowe kule rozpryskujące się na lśniące gwiazdki i zygzaki można było podziwiać przez blisko 10 minut. Na tym atrakcje sylwestrowej nocy się nie skończyły.

Tańce i składanie życzeń trwały do godziny 1., a w konkursie ekologicznym, zorganizowanym przez Urząd Miasta w Jaśle ośmioro szczęściarzy (z tych, którzy wrzucili szklane opakowania do specjalnych pojemników) wylosowało cenne nagrody, m.in.: odkurzacze, robot kuchenny i kuchenkę mikrofalową.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE