Sport | rekreacja | turystyka

II miejsce SZÓSTKI 2004 na turnieju w Mielcu

W niedzielę (20 stycznia 2013 r.) zawodnicy UKS „SZÓSTKI” rocznik 2004 wyjechali do Mielca, aby wziąć udział w Noworocznym Turnieju o Puchar Prezydenta Mielca.

UKS Szóstka Jasło rocznik 2004
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

W hali sportowej w Mielcu stawiło się 8 drużyn. Zespoły podzielono na dwie grupy, w których rozegrano mecze „każdy z każdym”. W grupie A rywalizowały zespoły z MOSiR Mielec, UKS 6 Jasło, VICTORIA Czermin, ZIOMKI Rzeszów, natomiast w grupie B zespoły MOSiR Mielec 2, GRUNWALD PADEW, IGLOOPOL Dębica, AP Wadowice Górne. Czas trwania meczu wynosił 14 minut, natomiast w fazie pucharowej 16 minut.

W pierwszym meczu SZÓSTKA zmierzyła się z ZIOMKAMI RZESZÓW. Pechowo w pierwszej minucie przeciwnik strzelił bramkę i pomimo, że młodzi piłkarze z SZÓSTKI szybko „nabrali wiatru w żagle” i chcieli odrobić stratę, mecz zakończył się niekorzystnym dla nich wynikiem 0:1. Kolejnym przeciwnikiem SZÓSTKI była drużyna VICTORIA Czermin, z którą po bramce Jakuba Wojnara jasielska drużyna wygrał 1:0. Trzeci mecz w grupie to konfrontacja z drużyną gospodarzy zakończona zwycięstwem SZÓSTKI, tym razem na listę strzelców wpisali się: Wiktor Wanat oraz Mateusz Budziak.

W walce o grę w finale młodzi adepci z Jasła musieli się zmierzyć z mocną drużyną z Dębicy. Chłopcy zagrali wyrównany, stojący na wysokim poziomie mecz, który w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1 – bramkę zdobył Dawid Domasławski. W rozegranym konkursie rzutów karnych lepsza okazała się drużyna SZÓSTKI i to ona awansowała do finału.

W finale zawodnicy SZÓSTKI ponownie spotkali się z Rzeszowską drużyną i mimo wielkiego zaangażowania i usilnych starań odnotowali taki sam wynik jak w fazie grupowej zajmując tym samym drugie miejsce w turnieju.

Bramkarz jasielskiego zespołu Wiktor Potera został nagrodzony statuetką najlepszego bramkarza turnieju.

Gratulujemy wszystkim młodym zawodnikom i życzymy powodzenia w następnych turniejach – samych miejsc na podium!

UKS SZÓSTKA 2004 zagrała w następującym składzie: Budziak Mateusz, Dybaś Mariusz, Domasławski Dawid, Kopera Norbert, Polakiewicz Oskar, Potera Wiktor, Potempa Michał, Płocica Marcel, Wojnar Jakub i Wanat Wiktor.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE