Kultura | rozrywka | edukacja

Jasełka w kościele św. Faustyny  w Jaśle

27 stycznia „Schola Dwóch Serc” wystawiła jasełka w kościele  parafialnym św. Faustyny w Jaśle. Przedstawienie odbyło się podczas mszy św. dla dzieci o godzinie 11.00 dzięki uprzejmości księdza proboszcza Jana Gibały.  

Jasełka u Faustyny
Fot. © zarzyka.eu / GRZEGORZ ZARZYKA

W jasełkach przygotowanych z dużym rozmachem zaprezentowało się trzydziestu jeden młodych artystów. Były to dzieci zarówno wprawione scenicznie, jak i te, które z wielką tremą wystąpiły po raz pierwszy. Rozpiętość wiekowa aktorów zawarła się w przedziale 4-15 lat. Dzieciom akompaniował zespół muzyczny złożony z dwojga skrzypiec, klarnetu, gitary i instrumentów perkusyjnych. Piękne stroje zapewniły miłe doznania wizualne.

Scenariusz oraz oprawę muzyczną opracowała Beata Preisner, prowadząca scholę. Zajęła się ona również reżyserią, a także przygrywała dzieciom na skrzypcach i gitarze. Piękne stroje zapewniły miłe doznania wizualne. Opiekę duchową nad scholą sprawował ksiądz wikariusz Łukasz Jasek. Jasełka zostały bardzo gorąco przyjęte zarówno przez parafian jak i miłych gości, którzy licznie dopisali. 

Po zakończeniu mszy św. schola  została obdarowana przez księdza proboszcza pamiątkowymi obrazkami i słodyczami.

Inicjatywa jasełek spotkała się z dużą  aprobatą  tutejszych duchownych, rodziców i widzów. Zwykle ksiądz Łukasz ubarwia swoimi kazaniami każdą mszę św. dla dzieci, jak również prowadzi modlitwę spontaniczną, wprowadził „Ojcze nasz” trzymając się za ręce oraz „znak pokoju” przez podanie sobie ręki, natomiast schola opracowuje muzycznie mszę św. Wobec tego tak prowadzona liturgia jest szczególnie godna polecenia dla dzieci, którym w ten sposób łatwiej jest zrozumieć i przeżyć tę szczególną godzinę w tygodniu.

(JP)

SŁOWA KLUCZOWE