Sport | rekreacja | turystyka

Jasielskie siatkarki też wygrywają

Równolegle do rozgrywek III ligi mężczyzn, walczą również trzecioligowe siatkarki. Po nieudanym początku sezonu, w drugiej rundzie jaślanki mają na koncie dwa mecze i dwa zwycięstwa.

UKS MOSiR Jasło

Przed dwoma tygodniami pokonały 3:0 Wisłokę Dębica, natomiast w sobotę 26 stycznia zwyciężyły w pojedynku z Sanoczanką Sanok 3:0 (25:21, 26:24, 25:19). Jaślanki chcąc zrewanżować za porażkę w pierwszej rundzie, od początku spotkania grały uważnie. Popełniając niewiele własnych błędów osiągnęły kilkupunktową przewagę, którą bez przeszkód utrzymały do końca seta, wygrywając go 25:21.

Do połowy drugiego seta walka toczyła się punkt za punkt. Dobra zagrywka sanoczanek i problemy z odbiorem po stronie jasielskiej spowodowały, że na tablicy pojawił się wynik 21: 24. Wydawało się, że set jest stracony, ale seria skutecznych zagrywek Gabrieli Macek i zdeterminowana gra całej drużyny umożliwiła wygranie go 26:24. Trzeci set to zdecydowana przewaga drużyny jasielskiej. Sanoczanki podłamane przegranym drugim setem, zagrały nerwowo, bez wiary w zwycięstwo, ulegając 25:19.

Trzeba podkreślić, że grająca w lidze seniorek jasielska drużyna, to wyłącznie juniorki i kadetki, do których w tym sezonie dołączyły i dobrze wkomponowały się w zespół 2 juniorki UKS GIMNAZJUM Dębowiec, Beata Kurczaba i Weronika Wolak. Wielka szkoda, że niezłe siatkarskie widowisko oglądała tak nielicznie zgromadzona publiczność.

UKS „MOSiR” Jasło: Marta Cichoń (kapitan), Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Karolina Jurusik, Karolina Mitoraj, Justyna Kosiba, Angelika Osiewalska (libero), Weronika Wolak, Beata Kurczaba, Monika Frydrych.
Trener: Leszek Wierzgacz