Informacje

Kierowco: w niedzielę czasowa reorganizacja ruchu w ścisłym centrum miasta (WIZUALIZACJA)

Kierowcy przejeżdżający w niedzielę przez centrum Jasła muszą przygotować się na zmiany organizacji ruchu w związku z organizowanym na płycie Rynku 21. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak podkreślają organizatorzy imprezy, wszystko ze względów bezpieczeństwa osób biorących w niej udział.

W związku z imprezą plenerową towarzyszącą 21. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu ulic zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta. O godziny jedenastej do siedemnastej zamknięte dla samochodów osobowych zostaną ulice: Rynek (od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II i od skrzyżowania z ulicą Piotra Skargi – obok Urzędu Miasta) oraz Gołębia (od skrzyżowania z ulicą Wałową).

Natomiast w godzinach od siedemnastej do dwudziestej drugiej do wyżej wymienionych ulic dołączą ulice: Kościuszki (od skrzyżowania z Placem Żwirki i Wigury oraz ulicą Igielną) i Kazimierza Wielkiego (od skrzyżowania z ulicą Tkaczowa – wjazd na parking pod Starostwem Powiatowym).

„Serce” przedsięwzięcia, czyli scena, na której będą odbywały się koncerty oraz licytacje, została w tym roku zlokalizowana w części „zielonej” płyty Rynku, tuż przy pierzei spacerowej. Strefa wokół niej zostanie odizolowana za pomocą metalowych barierek i taśm ostrzegawczych, a nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwać funkcjonariusze Straży Miejskiej, funkcjonariusze ochrony, straż pożarna oraz pomoc medyczna.

Tradycyjne „światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni, zostanie przeprowadzone spod budynku ratusza miejskiego.

Szczegółowe informacje przedstawiamy poniżej w formie wizualizacji graficznej udostępnionej przez jasielski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Schemat
Schemat zamknięcia małego - od g. 11 do 17 (kliknij, aby powiększyć)
Schemat
Schemat zamknięcia dużego - od g. 17 do 22 (kliknij, aby powiększyć)

Organizatorzy: Jasielskie Stowarzyszenie „Consensus” i Młodzieżowy Dom Kultury, szczelnie zapełnili program imprezy. Rozpocznie ją występ dzieci i młodzieży z sekcji artystycznych skupionych wokół eMDeKu. Tuż po nim odbędą się pokazy ratownictwa z udziałem słuchaczy Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla (12:15) oraz sprzętu i wyposażenia Policji, Straży Pożarnej i Wojska (13:00). Blok koncertowy otworzy zespół Underground Flavor (14:00). Następnie zagrają: zespół reggae Regeneracja Band (15:00), DPD&Slynd (16:00) i zespół reggae Tabu (17:15).

O godzinie dziewiętnastej zaplanowano aukcję wartościowych przedmiotów oraz gadżetów z czerwonym serduszkiem symbolizującym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Będzie można wylicytować m.in. spinki premiera Donalda Tuska przekazane przez posła Marka Rząsę, egzemplarz Konstytucji RP z autentycznym autografem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, pióro z dedykacją od Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej, plastron z autografem reprezentantki Polski w biathlonie Agnieszki Cyl, daszek z autografem znakomitego polskiego żeglarza Mateusza Kuśnierewicza, koszulki Agnieszki Sobczyk i Rafała Niedziałkowskiego z ubiegłorocznej Gali MMA w Jaśle, bon o wartości 500 złotych na lekcje tańca w prywatnej szkole „At Dance”, bon o wartości 250 złotych na bukiet ślubny w jasielskiej kwiaciarni „Orchidea”, talon z 50-procentową zniżką na kurs prawa jazdy (kategorii B lub C) w Ośrodku Szkolenia Kierowców „Renoma” czy wiele innych. Druga odsłona licytacji o godzinie 21, tuż po koncercie gwiazdy wieczoru – zespołu „Oddział Zamknięty”.

W sumie na ulice miasta i okolicznych miejscowości wyjdzie w niedzielę rekordowa liczba około trzystu wolontariuszy. Państwa datki, które trafią do ich puszek, zostaną przeznaczone na dwa cele – ratowanie życia najmłodszych oraz godną opiekę medyczną seniorów.

Portal regionalny terazJaslo.pl jest jednym z patronów medialnych finału miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE