Kultura | rozrywka | edukacja

Koncert New Bone oczarował słuchaczy

Gromkie oklaski towarzyszyły występowi formacji New Bone w Jasielskim Domu Kultury. Zespół zaprezentował na żywo swój ostatni album „Destined”, udowadniając, że mają jeszcze wiele do powiedzenia na polu jazzu akustycznego.

Koncert zespołu New Bone
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Muzycy rozpoczęli koncert od utworu: „We’ll see”, który otwiera płytę. Po powitaniu słuchaczy przez lidera grupy, Tomasza Kudyka, przeszli do kolejnej kompozycji zatytułowanej „New Ballad for”. Z utworu na utwór zespół penetrował kolejne rejony akustycznego jazzu, wykazując się dużym feelingiem i sprawnością w ukazywaniu kolejnych barw muzycznych. Kompozycje „Altanowa 18” i „At Last Free” ukazały wysoki kunszt wykonawczy grupy i zasłużenie nagrodzone zostały dużymi brawami. Na zakończenie zabrzmiał tytułowy utwór z albumu „Destined”, który wyostrzył apetyt fanów jazzu na kolejne imprezy z muzyką jazzową.

Zespół wystąpił w składzie: Tomasz Kudyk – trąbka, Marcin Adamczak – kontrabas, Paweł Kaczmarczyk fortepian, Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy oraz Dawid Fortuna – perkusja.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE